Když sladké, tak čokoládu!

Zář 2, 2011 | Životní styl

Máte čas od času chuť na nějakou tu sladkou dobrotu a nevíte, po čem by bylo nejlepší v obchodě sáhnout? Pak vězte, že tou pravou volbou je čokoláda. Je sladká, moc dobře chutná a navíc prý dokonce i léčí!

Není čokoláda jako čokoláda, to je nám asi všem jasné. V dnešní době si můžete i v tom nejmenším obchůdku vybírat hned z několika druhů této pochoutky. Základní druhy jsou tmavá, mléčná a bílá čokoláda. Ovšem k těmto třem typům dnes ještě hojně přibývají variace ovoce a oříšků, takže tady máme arašídovou, s lískovými oříšky, s mandlemi, s rozinkami, s jahodovou náplní, s kávou, s kandovaným ovocem, malinovou, brusinkovou, ale třeba i s mátou či příchutí pomeranče.

Pokud chceme myslet také na důsledky našeho mlsání, pak bychom měli volit samozřejmě spíše hořkou čokoládu, která je mnohem zdravější, ba dokonce prý přímo zdravá. Takový kousek čokolády má údajně podobné účinky jako aspirin – snižuje srážlivost krve, čímž zmírňuje riziko infarktu. Hořká čokoláda obsahuje flavonoidy, které pomáhají snížit krevní tlak a má pozitivní účinky na krevní oběh. Čokoláda navíc obsahuje antioxidanty, které působí proti stárnutí. Vaše pleť se pomocí antioxidantů zbavuje vrásek, seschlé kůže a šupinek.

Čokoláda se ale využívá i jinak než jako sladkost nebo lék. Novinkou na trhu jsou čokoládové masáže a zábaly. Tuto službu provádí již několik center a salonů u nás, a nutno podotknout, že ohlasy jsou velmi kladné. Nejde sice zrovna o nejlevnější záležitost, ovšem tělo máte jen jedno na celý život, ta proč si jej trošku nehýčkat. Dopřát si můžete například kávový peeling, zábal z čokolády či čokoládovou koupel. Čokoláda je prostě hit!

Ale pozor, všeho moc škodí, a pokud jde o konzumaci čokolády, platí to snad dvojnásob. Raději to s čokoládkou moc nepřehánějte, aby vás pak náhodou nečekalo nemilé překvapení na váze nebo ještě hůř u zubaře.