Nekuřte před dětmi

Zář 2, 2011 | Rodina

Zvýšená náchylnost k nemocem. Oslabený imunitní systém. Je to pořád dokola. Už nevíte kudy kam. Vaše děti neustále bojují s nachlazením a nemohou se z toho začarovaného kruhu dostat. Než nasadíte optimální léčbu, zkuste popřemýšlet, jak je možné, že pořád stůňou. Rozhlédněte se s patřičnou ostražitostí kolem sebe, i přeplněný popelník na kuchyňském stole může být původcem zdravotních komplikací.

Způsobuje leukémii

Na světě existuje tisíce domácností, které své děti nutí pasivnímu kouření. Bezohlednost rodičů je v těchto rodinách naprosto zbytečná. Nejenže dávají svým dětem špatný příklad, který si sebou nesou do života, ale narušují jejich vnitřní rovnováhu škodlivinami. Jedovatý kouř nepříznivě ovlivňuje vývin orgánů a zvyšuje riziko zánětu středního ucha a zápalu plic. V neposlední řadě stojí i z 10% za leukémií. Příště, až si opět vytáhnete z krabičky další cigaretu, zvažte, jestli je nutné kouřit před jejich zraky v uzavřeném prostoru. Děti nemají na výběr, vy ano.

Dusíte plod

Se zapálenou cigaretou se do ovzduší dostává na 5000 toxických látek, jež způsobují zdravotní komplikace. Nejvíce ohroženou skupinou jsou těhotné matky a to i v případě pasivního kouření. Vdechovaný oxid uhelnatý dusí plod a zužuje cévy. Dítě se rodí s nižší porodní hmotností a délkou, než je obvyklé. Dítě je tak handicapováno do budoucna.

Začínají v deseti

Ze statistického hlediska vyplynulo, že k první cigaretě se dítě dostane ve věku deseti let. Jednak to odkoukaly od rodičů, jednak jsou přitahovány „zakázaným ovocem.“ 80% dospělé populace se snaží s kouřením přestat, avšak jen hrstka vyvolených dokáže odolat svodům nikotinových receptorů, které jsou ukryty v našem mozku. Každým rokem se jejich počet navyšuje, a tím se rapidně vzdaluje naše šance na úspěch v boji proti závislosti. Přestaňte, dokud je čas a ochraňte tak své děti před výskytem zdravotních problému. Mějte pevnou vůli a dokážete to.