Partnerská předsevzetí

Zář 1, 2011 | Životní styl

Řadíte se také mezi ty, kteří si každý rok dávají nedosažitelná předsevzetí? Uteče pár dnů a vše se vrací do zaběhnutých kolejí? Nebojte, nejste v tom sami. Je spousta lidí, kteří se snaží se vstupem do nového roku něco radikálně změnit. Nejčastější předsevzetí se týká našich špatných návyků a partnerského vztahu. Slibujeme si polepšení a větší zodpovědnost ke svému zdraví.

Předsevzetí dodrží málo kdo

K čemu je předsevzetí dobré, když se vždy, až na výjimečné případy, stejně poruší, a to nejčastěji do pár dnů? Lidé nový rok vnímají jako nově zakoupený sešit. Má bílé nepopsané stránky a je jenom na nás, co do něho vepíšeme. Většinou jde o smysluplná přání. Víme moc dobře, že děláme něco špatně, nebo že se k nám osud obrací zády a po novém roku žádáme nápravu. Přestat kouřit, najít si svou životní lásku, práci, více sportovat, zhubnout, méně utrácet. To je jen malý výčet z mnoha slibů, které neustále zvoláváme. Ovšem realita je úplně jiná.  Splnit své předsevzetí, které má kořeny hluboko v našich nitrech, není tak snadné, jak se může onoho dne zdát. Spoustu věcí ovlivnit nemůžeme a se zlozvyky se těžko bojuje.

Lepší nějaké, než žádné

Předsevzetím si udáváme směr, kterým se chceme vydat. Je to první krok k úspěchu. Víme, že máme problém a chceme ho řešit. Vyvarujte se takových slibů v partnerském životě. Namísto uspokojujícího pocitu se může dostavit zcela opačný efekt. Domluvili jste se na změně a ona nenastane, zbytečně tak nabouráváte své soužití. Avšak realizované partnerské předsevzetí může být dokonalým impulsem pro pocit sounáležitosti. Jenže ruku na srdce, chcete podstoupit tak vysoké riziko a stanout tváří v tvář své „neoblomné“ vůli? Berte tento tradiční rituál s nadhledem a příliš se na něj nevažte. Jde o malý doplněk, který k silvestrovské oslavě zkrátka patří. Co by to bylo za přivítání Nového roku bez řádného předsevzetí, které můžeme záhy porušit.