Část legendárních Dire Straits přijede do Prahy

Pro 1, 2011 | Zajímavosti

Členové bývalých Dire Straits Alan Clark, Chris White a Phil Palmer se vrací jako The Straits. Mají za sebou debutový koncert v londýnské Royal Albert Hall a v březnu 2012 se objeví v Praze, kde zahrají největší hity Dire Straits.

Tři členové legendární britské rockové kapely, která ovládala hudební scénu osmdesátých let, se opět sešli, aby zahráli jako The Straits ty nejlepší hitovky Dire Straits. Původní Dire Straits působili mezi lety 1977 a 1995 a byli známí jako kontrastní prvek punk-rockové éry v tehdejším Spojeném Království. Stali se jednou z komerčně nejúspěšnějších kapel na celém světě, prodali přes 120 milionů desek. Jsou také držiteli čtyř cen Grammy, tří BRIT awards, dvou MTV video music awards a mnoho dalších ocenění. Neustálá poptávka po původním výběru těch nejoblíbenějších skladeb  ze strany fanoušků Dire Straits byla tak vysoká, že se několik členů původních Dire Straits rozhodlo opětovně se setkat na pódiu. 

V Praze se na toto trio můžeme těšit už v půlce března 2012, pokud patříte mezi fanoušky bývalých Dires Straits, určitě si jejich koncert nenechte ujít.