Móda na letošní zimu

Pro 30, 2011 | Krása

Máte rády módu a jste rády "in"? Víte, co je pro tuto zimu trendy a již jste si o tyto kousky obohatily svůj šatník? Tak jako v několika posledních letech, se i móda pro tuto zimu inspiruje stylem oblékání z let dávno minulých. Tentokráte jsou to 40. léta, která předznamenávají návrat pánského stylu, to však není vše…

Kabáty, šaty a sukně

Po několika letech se do módy vrátil pas, což se projevuje na návratu elegantních a klasických šatů se sexy křivkami a zvýrazněným pasem, ale i jako hlavní prvek u kabátů. Ideální kabáty pro letošní zimu jsou dlouhé a velké. Sukně a šaty se nosí v délce midi anebo maxi, rozhodně nic krátkého.  Co se týče zdobení, tak stále ještě přetrvávají trendy ze 70. let, kdy se hojně nosily volány a nejrůznější potisky (zvířecí motivy), umělé chlupatiny, robustní pletené svetry, a také kožešiny a kůže.

Kalhoty

Pozor! Letos je sice in poněkud povodňový střih kalhot, které jakoby čekaly na příchod velké vody, avšak tento typ sedí vskutku jen málokomu. Vybírejte proto s rozumem, aby vám to nakonec spíše neuškodilo.

Vrstvení

I když k vrstvení mají módní tvůrci jisté výhrady, zdá se, že v zimě je vrstvení ideálním řešením. Pro letošní zimu dokonce platí "čím více, tím lépe".

Barvy

Módními barvami v této sezóně jsou jemné pastelové barvy a dále také černá, červená a všechny kovové a metalické tóny. Své místo zde má i světle modrá, tmavě fialová, či třeba krémová. Zajímavými a atypickými barvami, které příliš k zimě nepatří, ale letos se nosí, jsou žlutá a petrolejová.

Módní doplňky

Stylové ozdoby představují nejrůznější krajkové aplikace a zlaté kovové ozdoby v kontrastu s nejrůznějšími chlupatinami. Velice módními jsou velké límce a květinové vzory. Co se týče kabelek, trendy jsou ty s ušima a s hadím motivem, kůží, lesklé, metalické, fialové a podobně. Stylové kabelky jsou menších rozměrů, třpytkují a jsou strukturované. Na hlavě ženy nosí pánské klobouky, ale i kapuce, či celkem atypické čepice. Ať už si vyberete jakoukoliv pokrývku hlavy, měla by podtrhnout vaši ženskost.