Zahřejte se

Pro 18, 2011 | Krása, Životní styl

Nejhorší na zimě je právě ta tvrdá realita, že je vám zima a hledáte ty nejrůznější způsoby, jak se jí co nejúspěšněji vyhnout. Najít nějaké trvalé řešení je nemožné, pokud se tedy nemíníte spolu se stěhovavými ptáky včas přestěhovat do teplých krajin. Těm, jež nikam neodletěly, nezbývá nic jiného, než se s tou nepříjemnou vlezlou zimou nějak poprat. Máme však pro vás několik tipů, které by vám mohly pomoci.

Teplý čaj a nohy v teple není nic nového a ani neotřelého, faktem však je, že to pomáhá. Když však přijdete zvenku celé prokřehlé, dříve než se zachumláte, nejprve se svlečte a dejte si koupel.

Recept na koupel pro zahřátí

Co budete potřebovat:

 • Vanu
 • Vodu – pozor ne příliš horkou, protože by vám mohla způsobit srdeční slabost a navíc se stoupající teplotou voda ještě více dehydratuje. Volte proto raději vodu teplou.
 • 3 kapky 100% esenciálního oleje máty peprné
 • 3 kapky 100% esenciálního rozmarýnového oleje
 • Koření: skořice, zázvor, čerstvě namletý hřebíček
 • Lžíci třtinového cukru
 • Med
 • Minerální soli – sůl z mrtvého moře nebo himalájská sůl

Průběh koupele:

 1. Směs do vody přidávejte do proudu vody.
 2. Naložte se ideálně na 20 minut.
 3. Opláchněte se.
 4. Osušte svou pokožku.
 5. Nejdůležitější na konec, nezapomeňte své tělo pořádně promazat kvalitním tělovým krémem s hlubokým hydratačním efektem.
 6. Teprve až nyní se zabalte do županu, oblečte si teplé ponožky a zachumlejte pod deku, či peřinu s horkým čajem s citrónem.

Někdy se však stane, že i pod tou dekou je vám stále zima. Nevíte si rady? Zkuste si pod peřinu šoupnout termofor a to nejlépe ještě dříve, než si půjdete dát prohřívací koupel. Dobrým trikem je i navlhčená osuška, kterou dáte zahřát na třicet sekund do mikrovlnné trouby, a pak si do ní zavinete mokré vlasy.

Tipy pro zahřátí na závěr

Jak si rychle pomoci, když nemám čas na koupel? Kromě skvělého grogu, punče, horké čokolády, či svařeného vína si můžete pomoci i jinak. Sežeňte si malé kulaté gelové polštářky, které se dají dát jak do mrazničky, aby chladily, tak i do mikrovlnky, aby hřály.

Nahřáté polštářky pak můžete dát jak do rukavic, tak třeba i do podprsenky, kde obzvláště ženy vnímají zimu velmi intenzivně.

I přes všechny tyto tipy neopomíjejte oblékání, protože to je základ všeho! Noste šálu, rukavice, ale hlavně i čepici, právě hlavou totiž uniká až 20 % lidského tepla. Chcete, aby vám v zimě bylo teplo? Zapomeňte na holá záda a to i když byste měly na daném topu ještě jednu delší vrstvu. Neberte si na sebe příliš hrubé oblečení, raději více tenčích vrstev (vrstvy mezi sebou vytvoří vzduchovou izolaci a vy máte navíc možnost v případě potřeby vrstvy redukovat).

Jaký je váš tip na zahřátí?