Heřmánkové pohlazení

Led 17, 2012 | Krása, Životní styl

Naše příroda mnohdy skrývá esence zdraví, krásy a neskonale přirozené něhy. Heřmánek řadíme mezi velmi známé a vysoce ceněné byliny našich luk. Ne nadarmo ho spousta příznivců každoročně chodí sbírat, aby v průběhu zimy bojivali proti virovým infekcím. Buďto se můžete spokojit se zakoupeným z lékárny, anebo si udělat příjemnou procházku a natrhat si svůj vlastní, až přijde jeho čas.

Heřmánek hydratuje

Zkuste si jeden večer v týdnu vyhradit jen pro sebe a svou pleť. Kupte si smetanu, která dokonale zjemní vaši pokožku a heřmánek se postará o zbytek. Snažíme se vám doporučit relaxační koupel s přídavkem obou zástupců a vytvořit si ozdravnou a výživnou terapii za pomocí vodní lázně. Spařte 1 hrnek sušeného heřmánku 1/4 litrem vody a nechte 10 minut vylouhovat. Nálev smíchejte se dvěma šálky smetany a přidejte si ho do již napuštěné vany.

Heřmánek čistí

Kosmetická klasika v duchu parní lázně za přítomnosti heřmánku je neodmyslitelnou součástí moderní ženy. Heřmánek a doprovázející horká voda mají blahodárný a očisťující efekt. Opětovně použijte hrnek sušeného nebo čerstvého heřmánku a vsypte ho do připravené mísy s horkou vodou. Přikryjte si hlavu ručníkem a inhalujte hokou heřmánkovou páru. Takto setrvejte minimálně 10 minut.

Heřmánek posiluje

Chcete své blond vlasy zesvětlit až o dva tóny a to zcela přirozenou cestou? Využijte skvělých účinků této rostliny, která navíc vlasy posiluje a uklidňuje nadměrnou produkci mazu pokožky. 1l vody a šálek sušeného heřmánku proměňte v čaj. Po 30 minutách ho přeceďte, přidejte hrnek podmáslí a emulzi naneste na vlasy. Nechte působit dvě minuty a budete překvapena účinky.

Heřmánek zklidňuje

Máte na kůži červené skvrnky nebo disponujete podrážděnou pletí? Připravte si účinné tonikum a zbavte se šetrným způsobem dlouhotrvajících problémů jednou pro vždy. 1/4 hrnku sušených heřmánkových květů spařte ve 1/4 litru vody. Nechte 15 minut louhovat. Sceďte a po vychladnutí smíchejte s 2 lžícemi citronové šťávy a 4 lžícemi růžové vody. Takto zhotovené tonikum aplikujte vždy ráno a večer.