Kam u nás na lyže?

Led 31, 2012 | Životní styl

Zima je tu. Milovníci zimních radovánek proto houfně vyrazí na hory. V České republice je na 256 lyžařských areálů, máte tedy rozhodně z čeho vybírat. Magazínžena.cz vám přináší několik tipů vybraných z těch nejlepších lyžařských areálů.

 

 

Ski areál Špindlerův mlýn – Krkonoše

Podle Svazu provozovatelů lanovek a vleků patří tento areál na naprostou špičku v České republice. Zájemcům nabízí možnost využití 5 lanovek, 11 vleků, 25 kilometrů sjezdovek, 3 snowparky, U rampu, 2 dětské parky, 85 kilometrů běžeckých tratí, lyžařské školy, půjčovny, možnost nočního lyžování a další sportovní akce.

Šumava – Ski areál Lipno

Lipno je podle odborníků třetím nejlepším centrem. Turistům nabízí běžecké dráhy, sjezdovky i lanovky. Ve středisku naleznete 5 vleků, 3 lanovky, U rampu, snowpark, sjezdovky vhodné i pro snowboarding, 50 kilometrů běžeckých tratí, dětský vlek, hřiště, lyžařské školy, půjčovny lyžařských potřeb a také sáňkařskou a bobovou dráhu.

Ski areál Ještěd

V první desítce naleznete také Ski areál Ještěd, který má kabinovou lanovku, tři lanové dráhy, dva dětské vleky a vleky pro dospělé. Celkem tam na vás čeká 10 kilometrů sjezdovek a možnost večerního lyžování. Ski park má i snowpark včetně U rampy, lyžařskou školu, půjčovnu lyžařského vybavení a servis.

Kralický Sněžník – Dolní Morava

Kralický sněžník je lyžařským areálem, který se podle Svazu vlekařů umístil na osmém až devátém místě ze všech ski areálů v České republice. Ve středisku je sjezdovka dlouhá okolo osmi kilometrů, dětský vlek, sjezdovka pro děti, dětské hřiště, lyžařská škola, lyžařské vleky, lanovka a více než 50 kilometrů upravovaných běžeckých tratí.

Jeseníky – Bonera Ramzová

Bonera Ramzová představuje nejlepší moravské lyžařské středisko, které v celkovém žebříčku najdete na 12. – 13. místě. Ramzová převzala původní lanovky a vleky z Lipové – lázně, které postupně zrekonstruovala a dále budovala své další nové komplexy. Dnes zde provozují dvě lanovky a tři lyžařské vleky. Celková délka sjezdovek je téměř osm kilometrů. Středisko je dále vybaveno dětským vlekem, sjezdovkou pro děti, lyžařskou školou, hřištěm, půjčovnou vybavení a nechybí tu ani udržované běžkařské dráhy.

Beskydy – Ski Vítkovice Bílá

Ski areál Bílá je nejlépe hodnocené lyžařské centrum v Beskydech. Z celkových 256 lyžařských středisek u nás jej naleznete na patnáctém až šestnáctém místě. Sportovním nadšencům nabízí 3 sjezdovky a 3 lanovky, dále pak vleky. I zde si můžete vychutnat noční lyžování. Sjezdovky jsou dlouhé okolo osmi kilometrů, přičemž ta nejdelší má 1000 metrů. Pro běžkaře se spravuje na 70 kilometrů běžecké dráhy. Areál samozřejmě nabízí i lyžařskou školu pro děti, hřiště a půjčovnu vybavení.

Ať už se vydáte kamkoliv, doufáme, že si zimní radovánky pořádně užijete a domů se vrátíte vcelku a zdraví.

 

Foto: pixmac.cz