Polodrahokamy jsou krásné. A mohou prý i léčit

Led 7, 2012 | Krása, Zajímavosti, Životní styl

Jak je to dlouho – deset patnáct let, kdy část českého národa propadla euforii z alternativní medicíny? S trochou nadsázky lze říci, že v té době stačilo vzít si kámen do kapsy a člověk byl zdravý. Móda pominula, ale na vlastnostech drahých kamenů se nic nezměnilo. Jak je to tedy s jejich léčivou silou?

Odpradávna lidé přisuzovali drahým kamenům zvláštní moc. Kameny v sobě prý skrývají obrovskou energii, která, pokud se ji naučíme ovládat, pomáhá léčit. Krystaly drahokamů i polodrahokamů seženeme v prodejnách se šperky nebo s přírodninami, v galeriích nebo prodejnách zdravé výživy či u soukromých sběratelů. Pro léčení si vybereme čisté, neopracované přírodní formy krystalů.

Léčivé účinky drahých kamenů

Akvamarín – tento krásný modrý kámen může pomoci při bolestech zubů, dále čistí krev a podporuje srdeční činnost. Těm, kteří věří v jeho zázračné účinky, přináší štěstí a bohatství.

Ametyst – nádherný fialový kámen přináší klid a spiritualitu. Pomáhá rozeznat dobro a zlo. Posiluje imunitní systém a omezuje růst tukových buněk. Můžeme jej nosit na krku nebo v prstenu na levé ruce. Účinný je prý také při poruchách látkové výměny – napomáhá tělu zbavovat se toxických odpadů.

Granát – jeho červená barva tlumí agresívní sklony a napomáhá při rozvoji intelektu. Granát rozdrcený v bílém víně působí antisepticky. Je účinný při chorobách krve, při anémiích, při některých srdečních onemocněních a zánětech.

Chalcedon – přináší štěstí v mezilidských vztazích. Může pomoci při onemocněních žlučových cest, rozpouští drobné kaménky a podporuje tělo v jeho boji s leukémií. Mírní sklerotické potíže a může usnadnit porod.

Křišťál – pomáhá při vnitřních nemocích a při některých srdečních chorobách. Může být účinný při střevních potížích nebo při léčbě potíží trávicího traktu. Křišťál má celkový očišťující vliv, léčitelé jej používají pro zvýšení duchovní energie a pro celkové zdokonalení.

Smaragd – dodá radost a dobrou náladu. Může napomoci při zlepšení zraku a zvýšit zapamatování. Lidé jej odpradávna nosili při zánětech v krku. Legenda praví, že lidé, kteří dlouhodobě nosí smaragd, se dožijí vysokého věku.

Tygří oko – jak už napovídá název, energie tohoto kamenu může napomoci při léčbě zraku, kámen pozitivně ovlivňuje také astmatická onemocnění a tlumí deprese.

Tip na ozdravné cvičení

Léčivé síly kamenů můžeme využívat jejich pravidelným nošením anebo pokládáním na tělo při relaxačním cvičení. Ulehneme na záda, kámen položíme na oblast brzlíku a necháme jej působit po celou dobu relaxace (20-30 minut). Usilovným opakováním této metody prý každý po čase zaznamená určité zlepšení zdravotních potíží.