Vkročte do nového roku s dobrou náladou

Led 2, 2012 | Životní styl

Předvánoční shon je za námi, silvestrovské veselí taky, tak proč se tělo ani hlava necítí svěže? Nedivte se. Každoroční stresy související s koncem roku a přípravami na ten nový se prostě někde projevit musí. Máte pocit, že se blížíte stavu, kdy vám rupnou nervy? Tak čtěte dál.

Dobrou náladu nám většinou pomůže vyvolat sluníčko, moře, dovolená, odpočinek… Taky vám předchozí slova vykouzlila úsměv na tváři? Zima bohužel slunečnými ani teplými dny nedisponuje, takže nám nezbude nic jiného, než si dopřát dávku instantní dobré nálady v podobě pilulky prodávané pod jménem Allegra. Je to pilulka dobré nálady a je nazývána „přírodním antidepresivem". Obsahuje totiž esenciální aminokyselinu L-tryptofan, která se v těle přeměňuje na „hormon štěstí“ serotonin. L-tryptofan si však naše tělo nedokáže vytvořit v dostatečném množství, proto se na nás špatná nálada a nervozita může rychle podepsat. Hladinu L-tryptofanu v krvi však lze zvýšit speciálními doplňky stravy. Tenhle doplněk stravy je nenávykový a hlavně účinný – první zlepšení nálady a zmírnění stresu ucítíte už po pár dnech užívání.

Jestli pořád dokola bojujete se stresem, jste nepříjemná na manžela i děti, určitě by stálo za to zkusit všechny možné prostředky k lepší náladě, ne?