Francouzská elegance nikdy neomrzí

Úno 22, 2012 | Krása, Životní styl

Zase se blíží doba, kdy odložíme kabáty a teplé zimní oblečení a budeme moci předvést nové kousky v šatníku. Nechte se pro letošní sezónu inspirovat zemí, jejíž obyvatelky jsou po celém světě vyhlášené svým vytříbeným vkusem. Ano, mluvíme o Francii a zdejší módě.

Možná už jste objevily Paříž a nablýskané výlohy věhlasných značek Louis Vuitton nebo Chanel. Bohužel pro většinu žen jsou tyto obchody nedostupné a "jen na koukání" a inspiraci. Nesmutněte. Určitě jste si všimly, že ani Francouzky nechodí ve značkovém oblečení, spíš jednoduše kombinují různé prvky a styly, takže je jejich outfit zajímavý a okouzlující i za málo peněz.

Jestli se zrovna do země galského kohouta chystáte, nezapomeňte navštívit zdejší obchody s oblečením, vyhněte se ale hlavním třídám a zaměřte se na odlehlejší části Paříže. Uvidíte, že najdete hotové poklady, a to hlavně v době slev, která nastává dvakrát do roka. Ve chvílích, kdy nikam cestovat nechcete, nechte cestovat oblečení k sobě. Ne, to opravdu není utopie. Francouzská móda je dostupná na celém světě a je jedno, jestli upřednostníte procházku městem a okukování výloh nebo využijete nabídky zásilkových obchodů. U těch už dávno neplatí, že by nabízely nekvalitní oblečení. Za velmi příjemné peníze zde nakoupíte kvalitní a neotřelé kousky, většina zásilkových obchodů nabízí dámské oblečení i na internetu, vybírat tak můžete jakkoliv dlouho, aniž by vás rušily prodavačky nebo manžel. Když se náhodou netrefíte s velikostí nebo barvou, můžete zboží beztrestně vyměnit.

A co že to vlastně v letošní sezóně poletí? In bude mladistvý sportovní styl, zapomeňte tedy na usedlé kostýmky a objevte pro sebe šortky do půli stehen, volné kalhoty nad kotníky nebo sportovní bundičky. Vše ve veselé modré, zářivé žluté a oranžové nebo růžové v kombinaci s růžovou. Nesmrtelná je samozřejmě bílá a smetanová. Letos je všechno podřízeno pohodlí, konečně si tedy odpočineme od ultrakrátkých minišatů a vysokých podpadků, které dominovaly minulým letům.

 

Foto: Blancheporte