Jezero Lure stále žije Hříšným tancem

Úno 15, 2012 | Zajímavosti

Mladičká „Baby“ se během rodinné dovolené seznámí s nástrahami života, floutek Johnny není tak zlý, jak se původně zdálo, když něco krásného končí, cosi pěkného právě začíná. A to vše zarámováno líbivými melodiemi, doplněno výbornými tanečními čísly…

Právě sladkobolný příběh filmu Hříšný tanec láká do jeho dějiště u jezera Lure v Severní Karolině v USA tisíce turistů. Není to báječný tip na zásnubní či svatební cestu?

 

Filmová láska přitahuje snoubence

Film Hříšný tanec (Dirty Dancing) se stal atributem amerického městečka Lake Lure do té míry, že v něm byla po úmrtí protagonisty filmu Patricka Swayzeho uspořádána veřejná vzpomínková akce. Většina turistů však nepřijíždí truchlit za představitelem Johnnyho, právě naopak. Jerezo Lure je velmi vyhledávaným místem pro svatební cesty novomanželů. Takový je genius loci místa, kde se rozhořela první velká a čistá láska.

Lake Lure je připraveno i k uzavírání sňatků a k pořádání svatebních hostin. Patří k nim zahradní party i noční tanec pod hvězdami. Pro svatebčany mají na výběr speciální „balíčky“ služeb, jsou možné i sezonní slevy. O svatby u jezera Lure je takový zájem, že je třeba rezervovat je se značným předstihem.

Vodní sporty lákají, retro je v módě

Nejenom hotel, v němž se natáčely interiery filmu, i ostatní zařízení se předhánějí v nabídkách jak pro dlouhodobé, tak třeba i jen víkendové pobyty. Pro vyznavače stylu retro mají připraveny pokoje vybavené v duchu 20. let minulého století nebo motivované dobou Hříšného tance. Návštěvníci mohou využívat lázeňských a wellness služeb. U jezera Lure je možno provozovat vodní sporty: kanoistiku, jízdu na kajaku nebo v pronajímatelných loďkách. Po jezeru lze podniknout i větší plavbu s průvodcem. V letním období jsou pro návštěvníky připraveny udržované pláže. Jezero Lure je největší prázdninovou destinací Severní Karoliny.

S cestovkou, ale přesto sami

Do Severní Karoliny k jezeru Lure je možno odjet na pobytový zájezd s cestovní kanceláří. Velmi žádané jsou rovněž individuální cestovní plány vytvořené cestovní kanceláří tak říkajíc na míru klienta – turisté cestují sami, ale mají předem zajištěnu dopravu, pronájem vozu a ubytování. Jako při každé cestě do USA je prozíravé uzavřít předem dobrou zdravotní pojistku.

 

Foto: Deviantart.com