Problémy odvěkých dietářek

Úno 23, 2012 | Jídlo, Životní styl

Začne to nenápadně, několika kily navíc. Díky tlaku okolí, reklamy, médií a možná i ohrnování nosu manžela, se začnete snažit tato kila shodit. Jenomže ouha, právě tímto krokem jste naskočily do vlaku, z něhož nebude umět vyskočit.  Okusíte svou první dietu. A zde se většina z vás dopouští zásadní chyby, nejde vám ani tak o úpravu stravování, ale výhradně o kila.

 

 

Co je dieta?

Diety nebyly zřízeny pro normální běžné stravování. Tento upravený druh výživy je určen pro ty lidi s nějakým zdravotním problémem, kde dieta představuje vyhnutí se stávajícímu se problému, léčbu a nezhoršování zdravotního stavu. Diety jsou tedy vždy ochuzeny o nějakou výživovou složku, kterou je zapotřebí tělu nahrazovat jiným způsobem. Stejně je tomu tak i u diety na hubnutí, vždy v nich chybí nějaká významná složka, která nakonec způsobí jojo efekt. Zde vzniká kámen úrazu věčných dietářek.

Problémy věčných dietářek

K hubnutí je zapotřebí přistupovat komplexně, a proto byste si měly uvědomit, že se nejedná jen o hubnutí, ale celkovou změnu vašeho postoje a přístupu k životu. Zdravé hubnutí správné potraviny neeliminují, pouze zmenšují jejich množství a ty nezdravé se vyměňují za zdraví prospěšné.

Pokud tomu tak není, bude vám chybět důležitá výživová složka, vaše tělo pak hladoví a vy si koledujete o pořádný průšvih. Na okamžik možná kila shodíte, ale jen co to bude možné a vy od diety upustíte, okamžitě ručička na váze nezadržitelně vystřelí vzhůru. Nakonec budete vážit mnohem více, než dříve.

Ach ty diety

Čím víc budete své tělo různými dietami trápit, tím víc obtížné pro vás bude zhubnout. Zároveň se nevyhnete ani jojo efektu. Vaše tělo bude navíc vystresované, vyčerpané a neduživé. Nebudete zdravě vypadat a mohou se u vás objevit i různé zdravotní potíže. Místo pěkné postavy se tímto postupem můžete dopracovat až do obezity. Jestli se chcete vskutku zbavit nadbytečných kil a nevíte jak začít, poraďte se s odborníkem. Základ zdravého hubnutí není dieta, ale změna svého vašeho životního stylu.

Foto: Pixmac.cz