Cože??? Menstruační pohárek?

Bře 23, 2012 | Životní styl

Před několika staletími bylo naprosté tabu vůbec o menstruaci hovořit. Ženy, které právě procházely svými dny, byly izolovány, protože je společnost považovala za nečisté. Postupně se bariéry lámaly, až přišla před několika desetiletími obrovská revoluce – tampóny. Jenže teď je tu revoluce nová – menstruační kalíšek.

Jedná se skutečně průlomovou menstruační pomůcku. Při jejím používání se nemusíte už nikdy starat o to, jestli máte doma zásobu vložek a tamponů, menstruační pohárek můžete používat celodenně, dokonce i v noci. Jedná se o silikonový kalíšek, který zavedete podobně jako tampon, jen to chce trochu cviku (většinou ale stačí jeden až dva cykly, abyste získala dostatečnou zručnost). Pomůcka pak zachytává krev uvnitř těla a vy ji jen jednou za pár hodin jednoduše vylejete, pohárek omyjete a znova zavedete.

 

Menstruační kalíšek šetří peněženku i přírodu

Napadlo vás si někdy spočítat, kolik stojí ženu menstruace za celý život? Při průměrné době 27 let, po kterou má žena periodu trvající v průměru 5 dní se částky vyšplhají opravdu do astronomických výšek. Přitom menstruační pohárek stojí kolem šesti set, takže se vám investice do něj vrátí už v průběhu prvního roku používání. Jeho životnost  je přitom zhruba deset let. Hřát vás může také pocit, že se chováte ekologicky. Použité vložky i tampony se totiž rozkládají tisíce let, takže za chvíli budeme na Zemi řešit podobný problém, jako s papírovými dětskými plenami.

 

Kde menstruační pohárek koupit?

Menstruační kalíšek používají miliony žen po celém světě, v České republice ho koupíte v celé řadě kamenných obchodů, nabízejí ho ale i dámské e-shopy, které vám zboží dodají většinou velmi rychle a hlavně diskrétně. V klidu domova si tak můžete produkt prohlédnout a vyzkoušet.

 

Foto: Poharek.cz