Když vás trápí jizvy

Bře 20, 2012 | Krása

Jizva je součástí naší minulosti, která se nesmazatelně vepsala do celkového vzhledu tělesné schránky. Existuje celá řada mýtů a polopravd, jež se snaží poukázat na jednoduchá a efektivní řešení týkající se jejich odstranění. Většina návodů se však potýká se základním nedostatkem – vůbec nefungují.

Jizvy dokážou psychiku pěkně potrápit. Proto vězte, že čím dříve začnete čerstvou jizvu léčit, tím větší šanci na její úplné odstranění nebo alespoň její minimalizaci máte. Velmi záleží na tom, o jaký druh jizvy se jedná. Po chirurgických zákrocích se jizvy hojí mnohem lépe, protože se jedná o rovné rány, záleží ale na zručnosti chirurga, který poranění zašije. Obecně platí, že každou jizvu je potřeba hydratovat, naše babičky doporučovaly klasické sádlo a s podobným názorem se setkáte i v ordinacích kožních lékařů. Na druhou stranu je pravda, že tento druh tuku je hodně mastný a ne zrovna voňavý.

Pokud se tedy chcete jizvy zbavit jinde než v pohodlí domova, doporučujeme použít spíš mastnější hydratační krémy určené k tomuto účelu a postižené místo pravidelně masírovat. Klidně poproste přítele nebo manžela, určitě se tohoto úkolu rád ujme. Nejvhodnější je tlaková masáž, při které vyvíjíte na jizvu tlak po dobu asi 20 vteřin a pak místo uvolníte. Tímto způsobem poranění promasírujte celé několikrát a uvidíte, že se bude hojit rychleji.

Zbavit se jizev je opravdu těžké, spousta lidí vám řekne, že dokonce nemožné. Pokud máte pocit, že s touto vadou na kráse nedokážete žít nebo jsou vaše jizvy většího rozsahu, určite si sjednejte schůzku na některé z klinik zaměřujících se na odstraňování nedostatků na kráse. Takový laser je opravdu zázračný.

 

Foto: Pixmac.cz