Netradiční pletená móda podle Jiřiny Tauchmanové

Bře 15, 2012 | Krása, Životní styl

Ruční práce, kvalitní vlněný materiál a nápaditý design, tím vším se vyznačuje kolekce pletené módy z dílny módní návrhářky Jiřiny Tauchmanové, která se ve své tvorbě věnuje všem „žánrům“. V její pletené kolekci je z čeho vybírat – modely praktické, které zahřejí, i ty pro nevšední příležitost. Každý kus je ručně zhotoveným originálem!

 

Návrat k ruční práci

„Jako doma zhotovené“ – módní trend, který vládne již po několikátou sezónu, vyvolává vzpomínky na doby, kdy pletené a háčkované kousky byly samozřejmou součástí šatníku. Obdiv k ruční práci na své intenzitě neztrácí, naopak, v době levné textilní velkovýroby je um šikovných rukou obzvláště ceněný.

Dlouhý svetr nebo šaty?

Jak se komu líbí, dnešní móda nepodléhá diktátu, a tak 2v1 není žádná výjimka – třeba jako šedomodrý hladký svetr zdobený plastickými pruhy nebo světle oranžový svetr se širokými rukávy k lokti. A kdo touží po něčem hodně pestrém, toho okouzlí model hýřící barvami na žlutém podkladě s netopýřími rukávy. Kalhoty nebo legíny či barevné punčochové kalhoty pak dotvoří celek.  

Variace bez ramínek

Kdo je odvážný a touží po extravaganci, ten nepřehlédne variace modelů bez ramínek, jako třeba khaki šaty s korzetovým živůtkem bohatě zdobené copánky nebo kratičké šaty pletené vroubkovým vzorem s nabíranou sukní. Netradiční je i pletený živůtek bez ramínek vhodný ke kalhotám i sukni. 

Klasika, která neomrzí

Klasika opravdu nikdy nevyjde z módy, jen se na ni občas trochu zapomíná. Svetr je svetr a v šatníku by neměl chybět, i kdyby sebevíc překypoval pohodlnými mikinami z moderních materiálů.  Sportovně laděný šedomodrý model je vhodný i v kombinaci se sukní. Jeho hlavní ozdobou je mohutnější pružný vzor a vysoký stoják. Milovnice zdobných prvků zaujme fialový nebo červeno-hnědý model s výrazným plastickým vzorem na předním díle a na rukávech.

Šaty – výraz ženskosti

Sklony k pohodlí vytěsnily ledacos z dívčího i dámského šatníku. Málokdo si připustí, že opravdové pohodlí skýtají šaty, které nikde netísní, zdůrazní to, co je žádoucí zdůraznit,
a zakryjí nedostatky. Starorůžové pletené šaty spojují klasiku střihu – rolák, raglánový průramek a zvýrazněný pas – s netradičně zdobnými rukávy. Pro romantičtější typy jsou určeny světle fialové šaty – střihově jednoduché, avšak s krásným vzorem. Doplněné saténovou mašlí a plédem přes ramena jsou ideální i pro slavnostnější příležitosti. 

Malé i velké solitéry   

Nepřehlédnutelný punc originality má modře laděný mohérový komplet šatové sukně doplněný návleky. Ke klasickým šatům pro menší společenské příležitosti je určeno pončo jakoby poskládané z masivních copů a doplněné saténovou mašlí.    

 

Foto: Jiřina Tauchmanová