Boty, které dýchají

Dub 11, 2012 | Krása

Představte si, jak se asi cítí vaše chodidla – nohy uvězněné celý den v neprodyšných botách, utažené tkaničkami, v horším případě deformovaná klenba na vysokém podpadku. Není se co divit, že večer potřebujete pořádnou masáž. A víte o tom, že existují boty, které jsou pěkné, pohodlné a dýchají? Jmenují se Geox.

Značka Geox je původem z Itálie a důvod, proč vznikla zrovna zde, je nasnadě. V horkém podnebí lidé potřebují pohodlné boty, které nohy nezapotí, ale naopak odvětrávají. Podešev perforovaná přesně v místech, kde se na chodidle nacházejí potní žlázy, zajistí, že budou nohy stále v suchu a zároveň v pevném objetí perfektně vytvarované boty. Pokud inklinujete k nadměrnému pocení nohou, případně tvorbě nepříjemných plísní, určitě větrací botu oceníte.

Už dávno navíc neplatí, že pohodlné nebo dokonce zdravotní boty musí být nutně ošklivé. Výrobci už pochopili, že pokud mají lidi chodit obuti zdravě, je nutné zapracovat na designu. Výsledkem jsou úchvatné sandálky nebo jarní lodičky s perforovaným tělem na osmicentimetrovém klínku nebo pohodlné městské balerínky.

Že byste je chtěly mít doma? Tak to asi nebude problém. Buď se můžete vydat na příjemnou procházku po prodejnách s obuví nebo zabrousit na internet. Boty a obuv už se dávno nemusíte bát kupovat on-line. Zákon docela přísně upravuje elektronické obchodování, takže můžete jakýkoliv produkt zakoupený prostřednictvím internetu nepoužitý do 14 dnů vrátit, někteří prodejci jsou ještě benevolentnější a peníze za nepoužité zboží vám vrátí i po 30 dnech a ještě si ho od vás sami zadarmo odvezou. Vždy volte raději takového internetového prodejce, který už svůj obchod nějaký ten pátek provozuje. Odhadne, jaké boty se budou danou sezónu prodávat, a tak si udělá s předstihem dostatečné skladové zásoby. Vy pak na svoje botičky čekáte jen chvilku.

 

 

Foto: Pixmac.cz