Jak pečovat o textil a kůži?

Dub 18, 2012 | Krása, Zajímavosti

Už jsme si zvykli na to, že když chceme, aby nám oblečení dlouho sloužilo, musíme se o něj také pořádně starat. Manželova kožená bunda, synovy trekové boty i vaše lodičky si zaslouží pořádnou péči. Jen je škoda, že na každý kousek oděvu musíte kupovat speciální ošetřující přípravky. Nebo ne?

 

 

 

Stalo se dobrým zvykem, že už když si kupujete boty nebo dražší kousek oblečení, automaticky vám prodavač nabídne také speciální přípravek na impregnaci. Jenže jak se v doma kupících se impregnacích po čase vyznat? Rada je jednoduchá – pořiďte si univerzální nano impregnaci. O nano technologii už jste určitě slyšeli, pravděpodobně ale ne v souvislosti s něčím takovým, jako je impregnace textilu. Nanotechnologie v impregnaci funguje na atomárním principu, což znamená, že vlákna textilu nebo kůži obalí neviditelným, velmi odolným, ochranným filtrem se samočistícím a odpuzujícím efektem. Nano technologie zabrání proniknutí třeba kávě nebo červenému vínu do textilie nebo kůže, takže si můžete oddychnout – manželovy košile i dětské zimní bundy zůstanou dlouho čisté i bez čistírny. K vyčištění skvrn vám bohatě postačí hadřík a obyčejná voda.

 

Na co lze nano impregnaci textilu použít?

V podstatě na jakýkoliv textilní nebo kožený kousek oblečení, bot i vybavení domácnosti:

  • Všechny druhy bot se po použití nano impregnace budou mnohem méně špinit, nepromoknou, i nadále ale budou dýchat.
  • Jakýkoliv textilní kousek z vašeho šatníku bude díky nano impregnaci odolnější vůči oděru, promoknutí nebo skvrnám od jídla. Nano technologie vydrží na oblečení až 10 vyprání a odolá i v sušičce prádla.
  • Potahy na sedačkách, křeslech a židlích přežijí bez úhony i bujarou oslavu nebo útok špinavých dětských rukou – proste na ně nanesete nano impregnaci a po ušpinění je otřete navlhčeným hadříkem.
  • Autopotahy díky impregnaci vydrží déle čisté, už se nemusíte bát si v autě pochutnat třeba na párku v rohlíku a coca-cole.
  • Střechy, stříšky a stany budou po naimpregnování naprosto nepromokavé, navíc budou i v příští sezóně vypadat jako nové.

 

Kde je k sehnání?

Velmi jednoduše na internetu. Jen si dejte pozor, tento patentovaný německý výrobek je velmi často kopírován, takže pokud narazíte na 250 ml lahvičku nano impregnace textilu za méně než 300 korun, zbystřete. Mohli byste totiž snadno koupit falzifikát, který avizované vlastnosti mít nebude.

 

Foto: Pixmac.cz