Jaké ženské rituály muži nikdy nepochopí?

Dub 23, 2012 | Krása, Životní styl

Jistě si vzpomenete na film „Po čem ženy touží“, kde v hlavní roli šovinistický Mel Gibson dostane za vyučenou a snad jako jediný z mužů pochopí to, co v reálu ostatní muži nikdy nepochopí.  Ano, vskutku existují určité ženské rituály, kterým muži absolutně nerozumí a nejspíše jim nikdy ani rozumět nebudou. Víte jaké?

 

Rituál zbavování se chloupků

V současné době je považováno doslova za nehygienické, když žena není dokonale zbavena chloupků nejen na nohách a v podpaží, ale i v oblasti třísel a v intimních partiích. Zvláštní je, že pokud se pro podobnou akci rozhodne muž, je považován za úchyla či metrosexuála. Nejlepší u mužů je, že takovou úpravu u žen prostě považují za nezbytnou, většina z nich ale ani v nejparnějším létě své podpaží, či třísla v oblasti plavek prostě neoholí.

 

Malování očí

Proč ženy stráví tolik času u malování očí?  Proč k tomu potřebují tolik věcí (oční linky, několik řasenek, umělé řasy, několik očních stínů atd.)? Mužům nedochází, že právě oči (vedle bujného poprsí) jsou oním magnetem, který je dokáže uhranout. Mnoho žen si tuto skutečnost uvědomuje, a proto malování očí věnuje celkem hodně času.

 

Úprava obočí

Jaké máte obočí? Jedna ohrnuje nos, že úzké, další světlé a třetí havraní. Muži nechápou, proč se ženy podrobují bolestné proceduře, kterou úprava obočí zcela jistě je. Pány samotné právě bolest odrazuje. Pravdou však je, že kdyby si před ně měla stoupnout žena s neupraveným obočím, nejspíše se jim to moc líbit nebude. Obočí si ženy upravovaly již ve starém Egyptě, staré Číně, Indii i Mezopotámii. Vždy se považovalo za smyslné obočí krásně klenuté a černé jako uhel. Bohužel, takové má jen menšina, a proto si ženy pomáhají, jedny potřebují domalovat, jiné spíše vytvarovat. Obočí dává hloubku nejen očím, ale dodává výraz celému obličeji.

 

Nemám nic na sebe

Věta: „Nemám nic na sebe“ některé muže doslova vytáčí. „Vždyť máš plnou skříň“, odvětí.  Jenomže ono se nic nemá, jak se zdá. Ženy trápí mnohem více než muže váhové výkyvy. Mnohé jimi trpí i v průběhu jednoho měsíce. Tento děj je zcela přirozený, stojí za ním hormonální pochody, ale vysvětlujte to chlapovi. Je tedy zcela logické, že se žena občas do něčeho nevleze a jindy jí jsou svršky pro změnu velké. Vedle toho jsme tlačeny celým světem a kultem krásy.

 

Rovnání a natáčení vlasů

Ty ženy neví, co chtějí, kroutí muži hlavou a klepou si na čelo. Ta, která má od přírody vlasy kudrnaté, je schopna strávit každý den i hodinu jejich rovnáním a naopak. Většina žen s rovnými vlasy by dala nevím co, jen aby byly alespoň vlnité. Proč to ty ženy dělají?  Jednoduše proto, aby se cítily lépe. Jenomže to nějakému muži vysvětlíte pouze stěží.

A co si myslíte vy – které ženské rituály podle vás muži nikdy nepochopí? Myslíte si, že i muži mají nějaké rituály, které pro změnu nedokážeme pochopit my ženy? Podělte se s námi…

 

Foto: Pixmac.cz