Jarní průvan v šatníku

Dub 13, 2012 | Krása

Tak jsme se konečně dočkaly, je tu jaro a s ním i velký jarní úklid. Tento čas je ideální pro důkladný průvan v šatníku. Už se těšíte anebo je pro vás třídění oblečení naopak černou můrou? I když to je vlastně jedno, protože skříně nafukovací nejsou a jednou za čas je potřeba je pořádně provětrat.

A jaro je pro to naprosto ideální. Je sice možné, že rozloučení s některými kousky vám bude činit obtíže, ale nač je zbytečně skladovat, když už jim dávno odzvonila hrana. Jestli si nevíte rady odkud začít, máme pro vás několik tipů.

  1. Všechno ze skříně vytáhněte ven. Pokud jsou součástí vašeho šatníku i boty, tak i boty. Jestliže máte boty jinde, věnujte jim pozornost později. Ano, čeká vás nejspíš celkem náročná práce, jestli nevíte, odkud začít, tak to zkuste s visícími předměty a následně se složeným oblečením v policích a zásuvkách. Berte nejprve to, co je nejvíc v nepořádku (nejhůře poskládané).
  2. Vezměte si kyblík, vodu a hadr a otřete všechny police, zásuvky, tyče a dveře.
  3. Vysajte podlahu.
  4. Roztřiďte oblečení, které je ryze zimní a už je nyní nebudete potřebovat. Toto oblečení dejte do pytlů, případně krabic a uskladněte. V případě, že máte zvláštní skladovací prostory, tak je uložte tam anebo do zadní části skříně.
  5. Jarní a letní oblečení pro změnu ze skladu, či zadních částí skříní vytáhněte ven. Vezměte každý oděv do ruky a zkontrolujte. Každý zašpiněný kousek připravte na praní nebo do čistírny. Všechno, co potřebuje nějakou opravu, dejte na speciální hromádku oprav. Na další hromadu dávejte ty věci, co potřebují vyžehlit. Bez milosti vyhazujte oblečení vyšlé z módy, vybledlé či příliš poškozené kousky, které jsou vám malé nebo naopak velké anebo se vám prostě už nelíbí. Cílem tohoto třídění je provzdušnit skříň, udělat pořádek, usnadnit oblékání a uchystat prostor pro nové kousky, které rok co rok přicházejí.
  6. Vkládání oblečení zpět do skříně. Nevíte odkud začít? Začněte od největšího prostoru.
  7. Organizace ve skříni by měla mít nějaký smysl a řád. Není to pouze proto, že to dobře vypadá, ale hlavně kvůli tomu, abyste měli přehled, kde co máte. Díky tomu se vám bude snadno a rychle oblékat. Uložení oblečení tedy může být podle barev, stylu, typu oblečení atd., prostě podle toho, co vám bude nejvíce vyhovovat.

Náš tip:

Pro lepší manipulaci je vždy lepší, pokud máte ve skříni jednotná ramínka, ušetříte jimi prostor a usnadníte si i manipulaci s oblečením.

 

Foto: Pixmac.cz