Kosmetika z piva osvěží mysl i tělo

Dub 4, 2012 | Krása, Zajímavosti

Kosmetický průmysl hledá odjakživa inspiraci v oblasti léčivých bylin a tělu prospěšných látek. Není se proto co divit, že si v poslední době můžeme koupit čokoládové tělové mléko, krém na obličej s přídavkem obilných klíčků nebo pivní masážní olej. I když by se na první pohled mohlo zdát, že pivo není pro výběr voňavé kosmetiky nejlepší ingrediencí, opak je pravdou.

České země jsou tradicí pivovarnictví vyhlášené už po staletí, bylo by tedy opravdu divné, kdyby zrovna u nás prošel trend pivní kosmetiky bez povšimnutí. Pánové si totiž už dávno všimli toho, že pivo má téměř léčivé účinky. Pokud ho užíváme vnitřně, působí blahodárně na trávení, podporuje enzymatickou výměnu v těle a dodá spoustu energie. To vše samozřejmě při střídmém pití, opilectví tělu rozhodně neprospívá.

Ženy bude kromě výtečné chuti zajímat spíš to, že pivo obsahuje spoustu vitaminu B, který je ideální pro obnovu pokožky a má schopnost doslova rozzářit pleť. Chmel, tedy jedna ze vstupních pivních surovin má zase schopnost kůži čistit, zklidnit a zvláčnit. Právě tyto jedinečné vlastnosti surovin obsažených v pivu inspirovaly kosmetické výrobce k tomu, aby dali vzniknout něčemu takovému jako je pivní kosmetika.

Kosmetika Manufaktura je známá tím, že trh zásobuje přírodními produkty s obsahem celé řady kvalitních ingrediencí. Když si koupíte kterýkoliv z jejich výrobků, můžete se spolehnout, že si kupujete takový malý designový doplněk do koupelny, který nádherně voní. Ani kosmetika z piva není výjimkou. Snadno identifikovatelná pivní vůně se objevila v produktech péče o obličej, tělo i vlasy, vyzkoušet můžete třeba speciální masážní olej, pleťovou výživnou řadu s pivovarskými kvasnicemi nebo dárkové balení miniaturek – to kdybyste náhodou nevěděly, po které lahvičce v obchodě sáhnout.

 

Foto: Manufaktura