Krásná na první pohled

Dub 11, 2012 | Krása

Být krásná je snem každé ženy už od dívčího věku. Odmalička pečlivě sledujeme, jak se oblékají a líčí modelky, celebrity, ale i naše maminka a spolužačky. Postupně si každá vypilujeme svůj osobitý styl, který je pro nás charakteristický. Jenže opravdu všechny víme, jak kosmetické přípravky vybírat a skladovat?

Bdělé buďte už při nákupu jakýchkoliv šminek a vždy upřednostněte značkové výrobky. Přece nechcete, aby vám po nanesení řasenky zčervenaly oči a opuchla víčka. Přední výrobci všechny své produkty pečlivě testují a ručí za jejich kvalitu. Pokud nehodláte vydat za řasenku, make-up nebo tvářenku celé jmění, vyzkoušejte třeba výrobky značky Avon. Kosmetika, kterou propagují slavné herečky světa, je skvělá, ale přitom za velmi slušnou cenu. V e-shopech jednotlivých avon ladies navíc můžete narazit na zajímavé nabídky v podobě zákaznických slev, poštovného zdarma nebo bonusu v podobě možnosti beztrestného vrácení zboží až do 20 dnů.

 

Jak často obměňovat kosmetické zásoby?

Jako všechno ostatní, má i kosmetika omezenou životnost a vy byste je v rámci zachování své krásy rozhodně neměly používat po uplynutí doby trvanlivosti. Každý výrobek je označen buď datem, do kdy má být spotřebován, nebo počtem měsíců ve formátu např. 12M.

Suchá líčidla (pudr, tvářenka, oční stíny) vydrží rok, make-upy a řasenky doporučují dermatologové vyměnit po 3 měsících používání a ještě rychleji, pokud si je vozíte v příruční kosmetické taštičce a vystavujete je změnám teplot.

Pěstící kosmetika, jako jsou krémy a masky na obličej, obvykle vydrží až dva roky, ale jen za předpokladu, že je nebudete při každém použití "znečisťovat" vlastními prsty, ale budete je nabírat špachtličkou.

Samostatnou kapitolou jsou laky na nehty. Výrobci sice uvádějí dobu trvanlivosti až rok, ale málokomu lak vydrží tak dlouho. Raději si kupujte menší balení laku častěji, starý lak se totiž hodně rychle olupuje a praská.

 

Foto: Avon