Nevíte si rady, jak napsat milostný dopis?

Dub 30, 2012 | Životní styl

Také vás mrzí, že se v dnešní přetechnizované době zapomíná na psaní dopisů? Taková milostná korespondence měla vždy něco do sebe – vzpomeňte si na milostné dopisy Karla Hynka Máchy nebo Dopisy Olze, které psal náš bývalý pan prezident své ženě. A věřte tomu, že skutečný dopis psaný od srdce opravdu potěší.

Jistě, napsat SMSku je mnohem rychlejší a snadnější. Jenže nikdy neudělá takovou radost jako dopis, který vám přistane ve schránce, případně připevněný na nádherné kytici růží. Už první pohled ve vás vyvolá naději, očekávání, pocity plné napětí – od koho psaní je? Co mi dotyčný píše? Ono i obyčejné "mám tě ráda" vypadá na papíře opravdověji než na displeji mobilního telefonu. Pokud jste se rozhodla, že květen je ten správný měsíc, abyste svému miláčkovi napsala vyznání lásky, zde je pár tipů, jak na to.

 

Kvalitní papír

Zapomeňte na linkovaný nebo čtverečkovaný papír vytržený z bloku! Dopis plný vyznání musí být napsán na kvalitním vysokogramážovém papíru. Běžná papírnictví nabízejí nepřeberné množství barev a vzorů dopisních papírů, vyberte si ten, který nejlépe dokreslí vaše slova.

 

Kouzelné pero

Možná se vám nepovede hned na první pokus napsat dopis přesně dle svých představ. A protože v milostné korespondenci se rozhodně nevyplatí škrtat, máte dvě možnosti. Buď si napište text své zprávy "nanečisto" na jiný papír nebo použijte Pilot FriXion. Tahle kouzelná propiska dokáže téměř nemožné, a to i takovou drobnost, jako že napsaný text jednoduše vymažete a znovu přepíšete. FriXion Clicker totiž obsahuje speciální inkoust Metamo, který v různých teplotách mění barvu. Pokud text přegumujete plastovým zakončení pera, zahřejete ho na 65 °C a tím ho zneviditelníte. Na stejné místo pak můžete napsat výstižnější slovo. Jen si dejte pozor na chlad. Kdybyste náhodou psaníčko schovaly do mrazáku, bude původní písmo opět viditelné. A nebo za pomocí tohoto figlu zvyšte atraktivitu svého dopisu – napište jej, celý ho vygumujte a adresátovi doporučte, ať ho nechá přes noc uležet v mrazáku, pokud se chce dozvědět, co mu chcete sdělit. Pero Pilot Pen koupíte v jakémkoliv papírnictví v sedmi barevných provedeních.

 

Originální doručení

Samozřejmě, dopis můžete hodit do schránky a nechat poštu, aby odvedla práci za vás. Mnohem efektnější ale bude, když se o doručení postaráte sama. Co takhle vložit psaníčko milému ráno před odchodem do práce do kapsy u saka, zastrčit do diáře nebo peněženky? Uvidíte, že mu milé překvapení v průběhu hektického dne udělá nesmírnou radost.

 

Foto: PilotPen