Oslavte s Mexičany den nezávislosti

Dub 30, 2012 | Jídlo, Zajímavosti

Květen je doslova stvořený k oslavám všeho druhu. Co letos oživit naše státní svátky o pátý květen? Je to jeden z nejdůležitějších svátků, které slaví Mexičané a jmenuje se den nezávislosti. V roce 1862 totiž došlo ke zcela zásadní bitvě u Puebla, v níž se Mexičanům podařilo svou zemi osvobodit z dlouhodobé španělské nadvlády. Tento svátek tak místní každoročně slaví hlasitou hudbou a výborným jídlem a pitím.

Oslavy dne nezávislosti (po mexicku Cinco de Mayo) jsou největší ve státě Puebla, kde byl dokonce uznán státním svátkem. K němu se přidávají další státy, zejména podél americko-mexické hranice, všechny ty, které ctí mexickou historii. Všichni Mexičané milují oslavy, pro které si dokážou najít nejrůznější záminky. Cinco de Mayo je příležitostí k projevení národní hrdosti, lásky k mateřské zemi a radosti ze svobody. Oslavy mexického Cinco de Mayo se každoročně nesou ve znamení radosti, hlasité hudby a samozřejmě také výborného jídla a pití.

Radost ze života je ve znamení i tequily El Jimador, která je v Mexiku neprodávanějším nápojem, oblíbená je ale celosvětově. Pokud chcete i vy poznat chuť pravého Mexika, zajděte si v průběhu května do kteréhokoliv baru nabízejícího kvalitní tequilu. Pokud zvolíte některý z autentických mexických barů nebo restaurací, poznáte na vlastní kůži, jak příjemné mohou mexické oslavy být.

Pokud se chcete vyhnout bolehlavu, zapomeňte na tak oblíbenou tequilu gold vyznačující se krásnou zlatou barvou. Co možná ne každý ví, tato varianta je při výrobním procesu  dobarvována karamelem, kterým někteří výrobci maskují nekvalitní nápoj.

 

Foto: Pixmac.cz