Pro krásu vlasů

Dub 17, 2012 | Krása

Vlasy jsou korunou ženské krásy. Všimly jste si toho, že i když musíte přiškrtit rodinný rozpočet, na kadeřníka se peníze vždy najdou? Také aby ne, snad každá žena starší 20 let už se poučila ze svých chyb a našla si kadeřníka, který vlasy nejen nabarví a ostříhá, ale poradí i s jejich péčí. Jak se o vlasy starat v době mezi návštěvami kadeřnického salonu, aby byly stále krásné?

 

Základem je zdravá strava

Asi by bylo naivní si myslet, že pokud tělu neposkytnete dostatek vitaminů a živin, budou vaše vlasy hebké, lesklé a plné života. Jistě se k vám doneslo, že vlasy a nehty jsou první částí těla, na které se projeví výživové prohřešky. Pokud dlouhodobě kouříte, pijete alkohol a vitamínům se vyhýbáte obloukem, budou vaše vlasy s největší pravděpodobností našedlé, bez lesku, příliš suché a lámavé. Pokud máte jakékoliv problémy s vlasy, ještě před tím, než poběžíte k dermatologovi, se pořádně zamyslete nad svým jídelníčkem.

 

Správný výběr šamponu

Věnujte čas zkoušení a objevování toho pravého šamponu pro vaše vlasy. Na vůni, balení a obsahu bylinek až tolik nezáleží. Důležité je, aby šampon odpovídal typu vaší kštice. Suché vlasy použitím šamponu na mastné vlasy ještě víc vysušíte, naopak použití přípravku na suché vlasy jim dodá potřebnou vláhu.

 

Nebojte se barev

Možná jste se v pubertě od maminky také dozvěděly, že používání vlasových barev je pro vlasy doslova vražedné. Tak to možná platilo v dobách totality. Dnešní barvy vlasy často naopak pěstí, obalí je ochrannou vrstvou, která je naopak chrání před okolními vlivy – samozřejmě při odpovídající domácí péči.

 

Terapie pro vlasy

Pokud máte pocit, že vlasy jsou poškozené tak, že je nezachrání ani jednorázová maska, možná by jim prospěla vlasová terapie. Speciální třífázová péče doplní pokožce hlavy i vlasům výživu, posílí je, dodá lesk a objem a celkově je ozdraví tak, že budou na první pohled zářit. Ozdravnou kúru byste měla svým vlasům dopřát aspoň jednou, dvakrát do roka. Zachráníte tak spoustu hříchů a předejtete celé řadě problémů již v jejich prvopočátku.

 

Foto: Alcina