Stylové bydlení

Dub 16, 2012 | Bydlení, Životní styl

Styl, jakým bydlíme, o nás říká možná víc, než si sami myslíme. Nábytek vyjadřuje nejen náš vkus, povahu, ale také to, jak na tom jsme finančně. Nakupujete v co nejlevnějších řetězcích nebo si vybíráte designové kousky a s radostí je skládáte dohromady? Už dávno neplatí, že hezký nábytek musí být také drahý. Víte, jaké trendy teď letí?

Je jedno, jestli s oblibou procházíte bazary, nakupujete nábytek v interiérových speciálkách nebo na internetu. Vždy musí splňovat několik základních předpokladů: musí se vám líbit, měl by se snoubit s vaším stylem života a být snadno udržovatelný.

 

Pohovka nebo rozkládací sedací souprava?

Máte velkou rodinu a dveře se u vás netrhnou? Pokud u vás návštěvy často přespávají a nedisponujete speciálním hostinským pokojem, rozhodně byste se měli zaměřit na rozkládací sedací soupravy, na kterých se případně dá i trvaleji spát. Jejich jedinou nevýhodou je absence úložného prostoru. Ten obvykle poskytují klasické pohovky,  sedačky s menší plochou na sezení a omezeným prostorem na spaní.

 

Kvalitní matrace pro dobré spaní

Už dávno neplatí, že letiště pro rodiče musí nutně vrzat a mít proleželé matrace. Současný nábytek do ložnice poskytuje dostatek pohodlí pro kvalitní a plnohodnotný spánek. Na čem byste rozhodně neměli šetřit, je matrace. Ty kvalitní jsou složeny z několika vrstev, často nabízejí antibakteriální povrch, někdy dokonce i náplň a podporují správné držení těla i ve spánku. Vy se pak probudíte skutečně odpočatí a dobře naladění.

 

 

Foto: rothwell.cz