Chcete domů robotický vysavač?

Kvě 7, 2012 | Bydlení, Zajímavosti, Životní styl

V březnu proběhl v České republice výzkum, který se zaměřoval na to, jak vnímáme automatické a robotické vysavače. Pokud přemýšlíte o jeho koupi, určitě čtěte dál. Z výzkumu se totiž dozvíte spoustu zajímavých a překvapivých informací.

 

47 % lidí ho chce

Celkem 75 % dotazovaných z celkového počtu 5400 uvedlo, že nevlastní žádný robotický vysavač, ale skoro polovina, přesně 47 % z nich uvažuje o nákupu tohoto pomocníka do domácnosti v nejbližší době. Zhruba třetina dotazovaných už nějaký robotický vysavač vlastní, většinou iRobot, Sencor nebo RobZone.

 

Hlavní slabina: neefektivní úklid

Průzkum obsahoval rovněž hodnocení vysavačů a výsledky byly docela zajímavé. V případě robotických vysavačů iRobot Roomba hodnotilo kvalitu úklidu známkou 1 či 2 83 % majitelů (známkování jako ve škole, kdy 1 znamená nejlepší a 5 nejhorší hodnocení), s přehledem tento vysavač zvítězil i v kategorii šetrnosti k nábytku a ochrany před zamotáváním se do kabelů. Naopak za slabinu označili u robotických vysavačů uživatelé hlučnost.

 

Úspora času a záliba v novinkách

Respondenti odpovídali i na otázku, proč si robotický vysavač pořizují. Téměř třetina (28 %) dotazovaných uvedla na prvním místě úsporu času, následoval úklid bez námahy (23 %) a záliba v technologických novinkách (15 %). Velkou motivací k nákupu se ukázalo i soužití s domácím zvířetem a snaha zbavit domácnost jeho chlupů (čtvrté místo s 11 %).

 

Jestli o nákupu domácího automatického vysavače uvažujete, poptejte se mezi známými nebo mrkněte na internet a přečtěte si zkušenosti ostatních. Na škodu také není půjčit si tento spotřebič domů na zkoušku. Třeba zjistíte, že je to pro vás to pravé nebo na něm najdete tolik chyb, že ho ještě rádi vrátíte.

 

Foto: iRobot