Grilování mezi kapkami deště

Kvě 14, 2012 | Jídlo, Životní styl

Jak jinak odstartovat grilovací sezónu než pozváním přátel na malou zahradní slavnost. Nakoupíte hromadu masa, naložíte ho, připravíte špekáčky, špízy a jiné dobroty a pak najednou přijde déšť. Hosté volají, jestli vůbec mají jezdit a vaše nálada je na bodu mrazu. Jestli patříte mezi připravené, zvládnete uspořádat skvělou grilovací party i v dešti.

Jasně, tu neopakovatelnou atmosféru nevykouzlíte nikde jinde než pod jasným nebem s hvězdami, jarem provoněným vzduchem a pořádně očouzenými steaky. Pokud nepatříte mezi vlastníky kryté terasy, pod jejíž střechu byste mohli umístit plynový gril nebo gril na dřevěné uhlí, budete se muset spolehnout na elektrický gril. Tenhle typ grilu nemusí být jen náhražkou pro majitele rodinných domů, skvěle ho využijete i všude tam, kde byste vůní z grilu rušili sousedy nebo v nepříznivém počasí.

 

Snadno a rychle

Grilování na elektrice má svá specifika a spoustu výhod (pro někoho i nevýhod). Mezi velké výhody patří kompaktnost a rychlost. Přístroj schováte do jakékoliv kuchyňské linky a ke grilování je připraven doslova během několika málo minut. Jedná se navíc o nejzdravější druh grilování, proto si na grilu můžete připravovat večeři klidně každý den. Nevýhodou může být právě velikost. Pokud se chystáte pohostit větší společnost, obrňte se trpělivostí a připravte si jen steaky. Nižší kusy masa budete moci opékat i pod víkem, takže celý proces urychlíte a maso navíc zůstane šťavnaté.

 

Jak vybrat

Nabídka elektrických grilů není tak široká jako u ostatních typů, snadno se v ní tedy zorientujete. Při výběru byste se měli zaměřit na to, aby se přístroj snadno udržoval a myl. Pro pohodlné grilování se hodí grily s příkonem alespoň 2000 W a práci usnadní takové vychytávky, jako je odvod vypečeného tuku nebo samočistící spirála.

 

Foto: Vladeko