Hračky pro nejmenší

Kvě 28, 2012 | Rodina, Životní styl

Čekáte miminko nebo už jste si toho svého drobečka přivezli domů? Kromě hromady lásky, kterou mu určitě plánujete dávat, bude po celé dětství potřebovat spoustu stimulů, aby se mohl správně rozvíjet. Miminka plně uspokojí pestrobarevná a zvuky vydávající chrastítka, batolata už jsou ale na výběr hraček náročnější.

Pokud jste teprve ve fázi těhotenství, hračky nakupovat nemusíte, o jejich přísun se postará okolí a příbuzenstvo. Jen byste měla šikovně rozhodit sítě, aby se vám doma sešly hračky a pomůcky, které později opravdu využijete.

 

Hračky pro miminka

I když se vám bude zdát brzy dát novorozenci do ruky hračku, odborníci doporučují začít rozvíjet motoriku i emoce u dítěte co nejdříve. Hračky pro nejmenší nejsou až tolik určeny k hraní, jako k poznávání světa, barev, tvarů, vůní… Pro správný vývoj jsou ideální nejrůznější hrací deky, měkké barevné podložky, barevné dudlíky, textilní knížky, u nichž každá stránka nabízí jiný vjem (materiál, výplň, barva), hrazdičky nebo různá chrastítka. Na tom, jakou pozornost věnuje vaše dítko hračkám, můžete velmi jednoduše sledovat správnost jeho vývoje. Miminko kolem 3 měsíců věku už by mělo mít o hračky aktivní zájem, mělo by si s radostí hrát s chrastítkem a objevovat zvuky, které vydává nebo osahávat hrací deku a pokoušet se bouchnout do hraček na hrazdičce nad ním.

 

Hračky pro děti do 1 roku

Děti zhruba od půl roku už začínají být aktivnější a na hračky náročnější. V tomto věku se dítě začíná většinou otáčet ze zad a bříško, a proto je vhodné ho i nadále pokládat na hrací deku, na které může objevovat svět. Nebojte se mu dát ale do ruky i náročnější hračky, vyhlášené jsou pro podporu vývoje hračky značky Lamaze. Jejich sortiment plně uspokojí každé dítě až do 1 roku věku, každá hračka vydává nějaké zvuky, nabízí možnost objevovat a rozvíjet hmat, zrak i sluch.

 

Hračky pro batolata

Pro děti, které už chodí nebo se teprve pokoušejí o první krůčky, je nabídka hraček snad nejširší. Vybírat si můžete z nepřeberného množství skládaček, hracích kostek, odrážedel, stanů, hradů, ale i prvních hraček na písek nebo ven. V tomto věku je nejdůležitejší rozvoj motoriky, aktivní chvíle chození by měly střídat okamžiky na pohled pasivnější hry při skládání kostek. Děti kolem jednoho roku začínají napodobovat své rodiče, proto se nedivte, když s vámi vaše malá dcerka bude chtít vařit, naopak ji v tom podpořte a dejte jí do ruky hrnec a vařečku.

 

Ke koupit vhodné hračky

U zboží pro nejmenší se nemusíte bát koupit ho na internetu, široký sortiment hraček nabízí třeba Hračky.cz. U každého obchodu si vždy pročtěte pečlivě obchodní podmínky a zkuste popátrat po recenzích na internetu. Vyhnete se tak nepříjemnému rozčarování a hračky si se svým dítkem opravdu užijete.