Sandále Keen možná zlepší váš vztah k pohybu

Kvě 18, 2012 | Krása, Rodina, Životní styl

Kdo nachodil jako turista nějaký ten kilometr, dobře zná pocit úlevy, který přinese přezutí z pevných bot do sandálů. Nohy jsou jakoby o pár kilo lehčí, padá z nich únava, váha těla se trochu jinak přenáší, hned se jde lépe. Samozřejmě není řeč o nějakých „kristuskách“ z asijské tržnice. Turistické sandále patří do jiné kategorie bot, trekové sandále Keen i do naprosto jiného levelu.

Turistické sandále nemusí sloužit jen jako „druhé“ boty na velké túře. Jsou plnohodnotnou letní sportovní obuví. Výrobce, v tomto případě americká značka Keen, založil své know how na „hybridnosti“  – sandále Keen spojují užitné vlastnosti dobrých pevných turistických bot s lehkostí a vzdušností páskových opánků.

 

Patentovaný nápad

Sandále Keen mají základní siluetu (lidově by se řeklo „kopyto“) jako nižší sportovní obuv, jejíž svršek je ovšem tvořen podšitými pásky z kůže nebo z vysoce odolné textilie. Podešev je sendvičová, jednotlivé vrstvy mají specifickou funkci: anatomická stélka dobře saje pot a podporuje klenbu chodidla. Střední vrstva je pevná, pružná, ergonomicky tvarovaná. Vzorek a materiál podrážky je obdobný jako u běžných trekových bot – třeba vibramka, záleží na typu. Ovšem největší „vychytávkou“ je plná a pevná špice, výborný vývojářský nápad (mimochodem – patent značky Keen).

 

Sluší každé noze

Pro dámy velmi dobrá informace: sandále Keen mají sportovně technicistní design, který je nadčasový a budí uznání na nohách každého věku. Kromě toho, že jsou pro pohyb venku báječné (nebolí v nich nohy, nesmekají se, lze s nimi chodit do vody), tak díky mírně zvednuté patě  prodlužují nohy a opravdu sluší. A protože filozofií značky Keen je slogan, že outdoor je všude, kde není pod střechou, můžeme si jejich sandále obout na vysokohorskou túru právě tak, jako na zahradní party svého šéfa.

 

Foto: Pixmac.cz