Zhubněte jednou pro vždy

Kvě 18, 2012 | Krása, Životní styl

Možná máte pocit, že hubnutí do plavek se každý rok opakuje a nikdy se nepovede. Taky aby se povedlo něco, co sami vnímáte jako stresovou záležitost, kterou vnitřně odmítáte. Zapomeňte na trápení se dietami, dodržování nesmyslných pravidel a užívejte si život. Pokud budete dodržovat pár základních zásad, hubnutí půjde samo.

 

 

I doktorka Cajthamlová ve známém pořadu zaměřeném na hubnutí říká, že cílem vašeho snažení nesmí být shození přebytečných kil, ale naprostá změna vašeho životního stylu. Pokud do svého života pustíte optimismus a dobrou náladu a naopak vypustíte stres a starosti, bude se vám najednou chtít jíst zdravěji, lehčeji a víc se hýbat.

Vše je jen o vnitřním nastavení a urputné honění se za každým shozeným kilem vám na náladě, energii ani vzhledu moc nepřidá. Pokud chcete mít štíhlé tělo, stačí jíst často (alespoň 5x denně), v malých porcích a do stravy zařadit chytré potraviny. Mezi ty samozřejmě patří ve velké míře ovoce, zelenina a všechny pro tělo důležité látky. Obrovskou chybu uděláte, když záměrně vyřadíte z jídelníčku jakoukoliv potravinu. Dopřát si můžete v podstatě cokoliv, jen záleží na zkonzumovaném množství.

Ke zdravému životnímu stylu patří neodmyslitelně sport. Jestli máte pocit, že bez hodin strávených v posilovně nebude vaše tělo vypadat podle vašich představ, jste na omylu. Najděte si jakoukoliv sportovní aktivitu, kterou budete dělat rádi a hlavně pravidelně alespoň třikrát týdně. Může to být klidně jóga, power plate nebo dlouhé procházky s partnerem, prostě cokoliv, při čem se budete cítit dobře a nebudete to dělat s přemáháním. Existuje spousta zábavných pohybových aktivit, inspirovat se můžete třeba na nově vzniklém portálu Lehkavaha.cz, který je zaměřen na zdravý životní styl. Najdete tu spoustu informací nejen o možných sportovních aktivitách, ale také tipy na chutná a zdravá jídla nebo na odborníky na slovo vzaté.

 

Foto: Lehkavaha.cz