Ekologie v kosmetice

Čvn 6, 2012 | Krása

Ekologie je slovo, které už se skloňuje snad ve všech pádech. Zvykli jsme si třídit odpad, šetřit energii, ale do osobní hygieny zatím tohle slovo moc nezařazujeme. Je to obrovská škoda. Odpad, který vznikne používáním menstruačních vložek nebo dětských jednorázových plen, by se dal počítat na tuny a do budoucna je pro lidstvo velkým problémem. Stejně negativní dopad na životní prostředí má i používání drogistických přípravků, jako jsou nejrůznější čističe a saponáty. Co s tím?

Nebojte se, nebudeme vás nutit, abyste se vrátily k životu vašich babiček. Jen by možná stálo za zamyšlení, jestli nebylo lepší používat přípravky, které jsou ekolgické a přírodou snáze odbouratelné.

 

Přírodní kosmetika je pro každého

Automaticky vybíráme připravky s označením bio nebo přírodní pro nemluvňata. Samy ale podléháme reklamě a vrháme se po produktech světoznámých značek. Přitom by stačilo jen trošku popátrat a zjistily byste, že přírodní kosmetika je dostupná a hlavně stejně kvalitní jako produkty prodávané v běžných obchodech. Mezi bio produkty najdete vše – krémy, pleťové vody, mýdla, ale i masky nebo regenerační přípravky. Označení bio kosmetika zaručuje, že je přípravek vyroben jen z přírodních látek, většina výrobců se chová ekologicky i při výrobě, to znamená, tak, aby zbytečně nezatěžovali životní prostředí.

 

Přírodní drogerie pro ekologické nadšence

Přírodní drogerie je pro většinu z nás naprosto neznámý pojem. Do této kategorie spadá používání jak alternativnějších přípravků, jako jsou třeba mýdlové ořechy pro praní v pračce nebo speciální čistící gely do myčky na nádobí, tak i takové drobnosti, jako jsou třeba recyklované papírové kapesníky.

 

Lidstvo za tisíce let, co obývá planetu Zemi, dokázalo zničit a vyčerpat hodně přírodních zdrojů. Co kdyby naše generace zkusila tento trend zvrátit a začala se chovat v souladu s přírodou? Za lepší prostředí pro naše potomky to stojí, ne?

 

Foto: Freerangestock.com