Indiánské léto

Čvn 11, 2012 | Krása

Letní trendy přináší každý rok něco nového. Minulý rok to byla hlavně námořnická tématika, letos se pozornost přenesla do zcela jiného prostředí, a to do indiánské osady. Různé vlnkované vzory, peříčka, copánky, kůže a bohémsky rozevláté střihy oblečení budou letos hitem, který nepůjde přehlédnout.

 

 

Oblečte se tak volně, jak to půjde

Do čeho se letos nemusíte bát investovat jsou maxišaty a dlouhé sukně podobně jako do rozevlátějších a volnějších topů, košilí, plédů a svetříků. Pohodlí jemných, hedvábných látek a prostorných střihů vám tak určitě zajistí komfort i v letních vedrech. Pokud jste se ale chystala vytáhnout zvonáče, zadržte. Módní jsou letos stále obtáhlé kalhoty cigaretového nebo mrkvového střihu, jen trochu kratší – končící nad kotníky.

 

Barevná paletka léta

Přírodní barvy, jako jsou krémové odstíny a hnědá, by měly zůstat i po jaře ve vašem šatníku, stejně jako základová černá, šedá a bílá. Doplnit je ale můžete o velmi oblíbenou mandarinkovou, šeříkovou, teplejší žlutou a samozřejmě osvěžující mátově až blankytně modrou. V indiánských trendech ale ve většině převládají různé potisky a vzory, od květinových k přísně geometrickým.

 

Třásně a peříčka kam se podíváte

V doplňcích se to hemží třásňovými kabelkami, čelenkami, náušnicemi a náhrdelníky s peříčky, ale také náramky pletenými z tenkých kůžiček. Dřevěné prsteny jsou letos naprostým trhákem. Hlavu před sluncem určitě budete chtít ochránit, a nejlepším řešením pro stylovou pokrývku hlavy je krásný slaměný klobouk. Vybírat si v obchodech budete moci z pánského střihu, ale i větších a širších klobouků jako z 30. let. A co by to bylo za indiánské léto bez šátků? Od hedvábných, různobarevných čtvercových šálek až po batikované bavlněné šátky s třásničkami, záleží jen na vás a vašem vkusu. V obchodech s obuví sáhněte po sandálcích na platformě nebo botkách s širším podpatkem.

 

Džínový ráj

Džínové košile, bundičky a šortky k letní módě prostě patří. Ačkoli mohou evokovat spíše pocit divokého západu, copak si dokážeme představit indiány bez kovbojů? Místo obyčejné džínové košile si letos můžete pořídit její ženštější a jemnější verzi s krajkovou aplikací u ramen a na zádech.

 

Líčení a účes podle indiánských krásek

Vlasoví stylisté nám přichystali spoustu účesů, které tvoří copy a copánky různých tvarů a druhů, ale i rozevlátou hřívu s přirozenými vlnkami. Do kanceláře se možná příliš rozpustilý účes nehodí, ale ve volném čase nebo na dovolené s ním rozhodně zabodujete.

V líčení bude v létě rozhodně nejlepší sáhnout po minimalistickém make-upu. Drobné nedostatky pleti stačí zakrýt korektorem, oči orámovat hnědými linkami a celý obličej rozjasnit zářivou a svěží barvou tvářenky. V horkém počasí je pleť pod nánosem líčidel ještě náchylnější k zanícení, póry se rychleji ucpávají a po hodině už se budete lesknout. Pokud se chystáte k vodě, nezapomeňte na voděodolné linky nebo řasenku, aby se vám barva neroztekla po tvářích.

 

Foto: Pixmac.cz