Nápoje ke grilu

Čvn 1, 2012 | Jídlo, Životní styl

Už vás možná hodněkrát napadlo, čím že to zapijete ty ugrilované dobroty. Při plánování grilovacího sedánku se na nápoje nevyplácí zapomenout, s obyčejnou vodou si totiž často nevystačíte. Ke grilování se hodí v podstatě cokoliv, co dokreslí chuťový profil grilovaných lahůdek a zároveň pomůže organismu trávit.

Ideální je pro dodržení pitného režimu samozřejmě voda. Jenže ve chvíli, kdy si vychutnáváte grilovaný steak, asi vás tahle klasika neuspokojí.

 

Pivo na slehnutí

Podle odborníků je ideálním doplňkem grilování tradiční české pivo. Při grilování ho navíc využijete několikrát – nejdřív jím můžete maso položené na gril polévat a pak ho i zapít. Pivo obsahuje spoustu zdraví prospěšných látek a pokud to s ním nepřeženete, pomůže eliminovat dopady požitého tučného masa na vaše tělo. V horku zároveň výborně osvěží.

 

Vodu oživte limetami

Zanevřít nemusíte ani na obyčejnou vodu, zvlášť pokud se grilovací párty účastní lidé, kteří nemohou pít alkohol, nebo děti. Efektně vypadá kohoutková voda natočená ve skleněném džbánu doplněná napůl vymačkanými čtvrtkami limetky nebo citrónu. Osvěžující jsou i snítky máty, kterou před vhozením do vody propleskněte mezi dlaněmi, aby se rozvoněla.

 

Ovocné džusy řeďte

Předpokládáme, že nápoje vás mají v horkém počasí u teplého grilu především osvěžit. To zařídí ovocné džusy, které ale před podáváním zřeďte minimálně v poměru 3:2, ideálně půl na půl s vodou. Vhodný je k těmto účelům jablečný nebo černorybízový džus.

 

Drinky všeho druhu

Ke grilu se hodí i míchané nápoje v alkoholické i nealkoholické variantě. Příležitost byste jim měli dát až nakonec a rozhodně to s jejich konzumací nepřehánějte, alkoholické ve větším množství bý vám neudělaly dobře. Výtečné jsou hlavně nakyslé kombinace s tonikem nebo grepovým džusem nebo naopak ovocné osvěžující nápoje s přídavkem malin nebo jahod.

 

Foto: Freerangestock.com