Netradiční dovolená

Čvn 14, 2012 | Životní styl

Dovolená u moře nebo u rybníka nám již dávno zevšedněla. Mnohým lidem tradiční válení na pláži vystačí, čím dál více lidí však touží prožít svou dovolenou poněkud netradičně. Co si pod netradičním pojetím představit? Obvykle zcela nevšední zážitky, ke kterým byste se za běžných okolností dostali jen stěží.

 

 

Netradiční letní destinace

Jestli chcete zažít netradiční dovolenou, zkuste zajet tam, kam běžně cestovní kanceláře nejezdí. Mezi takové zajímavé země patří například Irsko, Švýcarsko, Norsko, Německo, či Portugalsko. Současným světovým hitem se stala Albánie, která představuje ještě neprozkoumanou netradiční destinaci.

 

Robinzonáda

Nemáte rádi obležení turistů z celého světa? A co si zahrát na Robinsona? Cestovní agentury v současnosti nabízí tuto netradiční dovolenou. Typickou destinací pro Robinzonádu je Chorvatsko, které nabízí celou řadu drobných téměř neobydlených ostrovů.

 

Větrné mlýny a majáky

Jste romantici a rádi byste zažili svou dovolenou doopravdy atypicky? Po celém světě je rozeseto neskutečné množství majáků a větrných mlýnů.  Ne všechny jsou však využívány k původním účelům. Z některých majáků a mlýnů vzniklo netradiční obydlí, z něhož byly některé proměněny v hotely. Ty nabízí možnost prožití robinzonády. Takovéto majáky a větrné mlýny naleznete například v Chorvatsku, Německu, Řecku a Holandsku.

 

Dovolená na hausbótu

Milovníkům vody se může líbit netradiční dovolená na hausbótu. Má své výhody, protože můžete pozvolna plout a zastavit tam, kde vás to zajímá. Hausbóty si u nás můžete celkem běžně pronajmout a prožít tak netradiční dovolenou na Vltavě anebo také Baťově kanále. Hausbóty však nejsou pronajímané pouze u nás, ale také např. i ve Francii.

 

Dovolená na zámku

Nejen pro všechny milovníky historie, ale i pro romantiky, může být dovolená na zámku splněným snem. V České republice existuje celá řada zrekonstruovaných zámků, hradů, bašt, hradních věží, které ubytování a romantickou dovolenou nabízí. Podobnou dovolenou však můžete prožít i v Anglii, Rakousku, či třeba Německu.

Netradiční dovolenou můžete prožít i jinak. V současné době různé cestovní agentury nabízí dovolenou na stromě, v jurtě, cestovat karavanou anebo bojovat o přežití. Záleží pouze na vás, jak byste rádi tu svou dovolenou prožili.

 

Foto: Pixmac.cz