Pro klid rodičů a bezpečí dětí

Čvn 7, 2012 | Rodina

Pro každého novopečeného rodiče je bezpečí jeho dítěte na prvním místě. Kupujeme co nejstabilnější postýlku, pořádný kočárek a hledáme tu nejbezpečnější autosedačku. Existuje samozřejmě spousta zbytečností, bez nichž se obejdete, co vám ale hodně usnadní život s miminkem, je elektronická chůvička.

Na trhu najdete nejrůznější přístroje od těch základních, které poskytují jen informaci o tom, jestli vaše miminko v pořádku spinká, až po důmyslné komunikátory. Jak se v přehršli dětských chůviček vyznat a jak pro sebe a své dítě vybrat tu nejlepší?

 

Dosah chůvičky

Tento parametr by měl být základním kritériem pro výběr. Existují dětské chůvičky s dosahem až 600 metrů, ideální je vzdálenost kolem 300 m. Pokud totiž budete přístroj používat v místnostech, musíte počítat s tím, že zdi možnou vzdálenost přenosu zkracují. Zvlášť panelové zdi dělají při přenosu zvuku občas potíže, proto je lepší nepožizovat si chůvičku s extra krátkým dosahem kolem 20 metrů.

 

Přenos zvuku

Kvalitní zvuk je hlavním důvodem, proč si chůvičku pořizujete. Obecně platí, že známější značky jsou vybaveny kvalitnějším zvukem, chůvička pak zbytečně nešumí a nevyvolává zbytečné poplachy. Některé přístroje umožňují jen jednosměrný přenos zvuku, tedy od dítěte směrem k vám, jiné nabízejí i možnost, aby s vámi dítě komunikovalo. Tuto funkci využijí zejména starší děti, pokud například v noci chtějí, aby jim rodiče donesli pití, stačí jen zmáčknout tlačítko na přístroji a hovořit.

 

Chůvičky s obrazem

Nejmodernější elektronické chůvičky jsou vybaveny i VGA kamerou. Dětská chůvička vám tak umožní sledovat dítě, když spí, je vybavena i nočním viděním, její funkčnost tak neklesá ani v noci. Tato varianta je ideální pro úzkostlivější rodiče, kteří chtějí mít miminko neustále pod dohledem.

 

Foto: Freerangestock.com