Trendy obočí pro rok 2012

Čvn 25, 2012 | Krása, Životní styl

Přiznejte se, která z vás věnuje svému obočí větší pozornost? Mnoho žen úpravě obočí buď absolutně nevěnuje vůbec žádný čas nebo jej pro změnu až přepečlivě vyškubávají do tenkých linek. Jenže letos je všechno jinak, konec vyškubávání a konec zanedbávání!

 

Obočí je hlavním trendem letošní sezóny, pokud byste si myslela, že budete in s tekými, domalovanými linkami, jste na omylu. V módě je pěkně tlusté havraní obočí. Správný dotaz by proto letos měl znít, rozcuchané anebo uhlazené obočí?

 

Retro styl

Již několik let módu velice významně ovlivňuje retro styl, a proto se vrací takové ikony jako Audrey Hepburne, Elisabeth Taylor, Sophia Lorren anebo Jean Simmons. Všechny tyto dámy se pyšnily tlustým výrazným obočím. Tento styl okamžitě přijala Victoria Beckham, Kate Perry či Adele.

 

Dokonalé obočí je pasé

Zapomeňte proto na tvrdošíjné upravování svého obočí, havraní a chaotické obočí je nyní v módě. I když se vám takovýto zdá jednoduchý na údržbu, není tomu zcela tak. Nejtěžší je trpělivost nechat své obočí dorůst do původní podoby. Pak jej jen opatrně upravte do tvaru, ale pozor, abyste byly in, musí být obočí vskutku husté tlusté. Pokud nemáte tmavé obočí, můžete použít černou obočenku. Méně odvážné sáhnou nejspíše raději po hnědé. Pak je již na vás, jestli jej budete kartáčovat a uhlazovat včelím voskem anebo cuchat. Vykartáčované obočí vám zjemní obličej, s rozcuchaným máte přirozený a divoký vzhled. Není nic neobvyklého, abyste si obočí na různé výjimečné příležitosti obohatily o zlaté třpytky a kamínky.

 

Obočí koresponduje s přirozeným stylem líčení

Trend tlustého obočí je nejvýraznějším prvkem v obličeji, který zcela zřetelně koresponduje s přirozeným nahým líčením, rty ve stylu vampa, kouřovým líčením očí v různých odstínech, očními linkami a výraznými řasami.  Oblast očí je letos velice důležitá a měla by vystupovat jakoby do popředí.

 

Foto: Pixmac.cz