Zahrada před létem ožívá

Čvn 4, 2012 | Bydlení

Pokud máte dům nebo chatu, s přibývajícími slunečními paprsky se pravděpodobně váš život přesouvá na zahradu. Grilování, opalování, ale i péče o zeleň k létu patří stejně jako obnovování dávných kontaktů při menších společenských událostech. Jak zahradu vybavit tak, aby byla příjemná pro soukromý rodinný život i partu přátel?

 

 

Vše pro zahradní party

Zahradní párty sice byly velkou módou v Americe, ale už je to pár let, co si našly trvalé místo i u nás. V podstatě nejde o nic jiného, než pozvat partu lidí, se kterými je vám dobře, připravit pro ně dobré zázemí, výborné jídlo a pití a nezapomenout na dobrou náladu. Před horkými slunečními paprsky schová slunečník, ideálně takový, který stojí v litinovém stojanu a je možné ho nastavovat dle potřeby a úhlu slunečního svitu. Pokud čekáte, že se sedánek s přáteli protáhne do nočních hodin, budete rádi za zahradní stan. Určitě už jste ho někdy viděli na profesionálních party, ten domácí je samozřejmě menší, ale před větrem, chladem a deštěm ochrání úplně stejně. Výhodou party stanu je to, že do něj můžete schovat i plynový nebo elektrický gril. U grilů na dřevěné uhlí byste měli být opatrnější, přeci jen blízký kontakt přímého plamene s textilií není úplně nejvhodnější.

 

Zahrada pro rodinný odpočinek

První sluneční paprsky lákají ven zahrádkáře, kteří už se nemůžou dočkat, až zanoří ruce do hlíny a budou okopávat, stříhat a přesazovat. I když tenhle koníček bude pro vaše děti naprosto nepochopitelný, věřte tomu, že za pár let budou rádi jezdit na chalupu relaxovat a nořit ruce do země jako vy. Zahradničení je nakažlivé a kromě rychlých výsledků taky nabízí tělu pobyt na čerstvém vzduchu pocit z dobře odvedené nenáročné práce. I sebevíc užitková nebo okrasná zahrada by ale měla mít lenošící koutek. Místo, na kterém si rozložíte zahradní nábytek, položíte se do lehátka, nalijete si  kávu a budete odpočívat s knihou v ruce.

 

Krásné léto!

 

Foto: Freerangestock.com