S dětmi do kempu

Čvc 2, 2012 | Rodina

Přichází hodně teplé období roku, a s ním také tolik oblíbené kempování, spaní ve stanu, v chatkách, čas zábavy a dobrodružství. Právě naše děti se na dobrodružné spaní v přírodě celý rok netrpělivě těší. Najdou si nové kamarády, načerpají spoustu báječných zážitků a v přírodě se cítí tolik důležití.

 

 

 

Na co myslet při stanování s dětmi?

Především musíme pečlivě naplánovat spaní pro dítě. Nesmí chybět karimatky, spacáky i teplejší oblečení na noc. Také se musíme rozhodnout, kde se budeme stravovat. V dnešní době to není velký problém, většina kempů u nás je moderně vybavená, mají restaurace, bufety atd. Už to není jako v minulosti, kdy rodina vyjížděla na dovolenou kompletně vybavena množstvím konzerv, zavařenin, polévek v pytlíku a podobně. Dnes i v kempu můžeme zažít komfortní, a přitom cenově dostupnou dovolenou. Pokud máme malé děti, měli bychom se informovat na vybavenost kempu dětskými atrakcemi. Opět je z čeho vybírat. Spousta zařízení disponuje dětskými prolézačkami, hřišti, ale také půjčovnami her a sportovního vybavení včetně kol, i těch pro děti.

Naplánujte si také, co budete dělat v případě zhoršeného počasí.

Kempování není jen spaním pod stanem. Jsou to také dobrodružné výpravy, které pro své děti jistě přichystáte. Výpravy do lesa spojené s hledáním pokladu, noční pochod odvahy, návštěvy hradů, zřícenin, vyrábění mlýnků na potoce, na to vše budou vaše děti dlouho vzpomínat.

Při pobytu v přírodě nemusíte sebou brát tolik věcí, jako na zahraniční dovolenou u moře. Pokud nejedete autem, zvažujte každý předmět. Ve většině kempů je možnost oblečení přeprat a pořídit také teplé pokrmy, proto v dnešní době není nutností vozit sebou plnou kuchyňskou výbavu a polovinu šatníku. Nejdůležitější jsou ochranný krém proti slunci, lékárnička s nezbytnou výbavou, věci do deště, baterka, nůž, zápalky a plavky, které v teplém počasí jistě využijete. Informujte se na hygienické vybavení v kempu. Některé kempy mají omezený provoz teplé vody. Pro pobyt s menšími dětmi si vyberte takový, abyste mohly dítě kdykoli i během dne osprchovat.

Je dobré zjistit si také dostupnost lékařské služby. Pokud necestujete autem, předem se informujte na autobusové nebo vlakové spoje, kterými se dopravíte k vhodným turistickým cílům v okolí vašeho kempu. V případě zhoršeného počasí musíte děti zabavit a v kempu, byť by byl na břehu přehrady, by se děti nudily, pokud by jim počasí koupání nedovolilo.

Zbývá jen vybrat kemp, který toužíte poznat, zabalit a vypravit se na cestu. Jistě při ní najdete mnohá pozitiva a možná se ke kempování budete rádi a často vracet.

 

Foto: Pixmac.cz