V létě se bez šperků neobjedete

Čvc 25, 2012 | Krása

Přes prázdniny plyne život pohodověji. Děti nejsou stresované školou, na dospělé čeká dovolená a móda nahrává uvolněnému stylu. Prostor najdou i doplňky, které přes rok nemáme šanci vytáhnout na světlo boží – klobouky, šperky z přírodních materiálů i netradiční šálky a šátky.

Pokud si do práce můžete dovolit uvolněnější oblečení, nebojte se dopřát si k letním šatům také výrazné dřevěné doplňky, letos jsou in i háčkované náhrdelníky a náušnice. V přírodních materiálech vedou samozřejmě jejich přirozené barvy, pokud patříte mezi vyznavačky bižuterie, troufněte si letos na výrazné kontrastní barvy. Na opálené pleti zvlášť vynikne žlutá, růžová a tyrkysová.

Jsou ale firmy, kde si ani v létě nemůžete dovolit vybočit z nařízeného "dress code". Váš klasický a usedlý outfit skvěle doplní luxusnější šperky, mezi které patří třeba pravé perly. Už dávno neplatí, že jsou určené jen starším ženám. S gustem je nosí i mladé slečny, perly totiž sluší každému věku.

 

Jaké doplňky na dovolenou?

Vyrážíte-li do cizokrajných zemí, raději s sebou neberte cenné šperky. Zkrášlujícím elementem bude i levnější bižuterie, u které můžete experimentovat, dávat ji na odiv a přitom vás nebude mrzet, kdybyste ji náhodou někde ztratila. Výrazné skleněné brože se hodí na kabely nebo šálky, kovové doplňky pak přitáhnou pozornost k opálenému dekoltu. Zvlášť efektně budou vypadat k letním šatům nejrůznější náramky, letos vedou materiály kov a sklo, které doporučujeme nosit v co největším počtu.

Nebojte se pořídit si i nějakou lesklou radůstku na dovolené. Třeba Středomoří nabízí spoustu krásných doplňků vyrobených z mušlí, které budou skvěle kontrastovat s doplňky nabízenými u nás.

 

Ať už se rozhodnete pro jakýkoliv styl, vždy dodržujte jedno základní pravidlo. Velké doplňky se hodí pro robustnější postavy, ty by ale měly volit spíš delší náhrdelníky, které opticky prodlouží postavu. Drobnějším ženám sluší jeden výraznější detail, např. větší náhrdelník obepínající krk, nebo vrstvená drobná bižuterie.

 

Chcete se o módních doplňcích dozvědět více? Podívejte se zde.

 

Zdroj: www.hodinky-klenoty.cz