Lyžování s dětmi

Srp 24, 2012 | Rodina

Ne, opravdu jsme se nezbláznili, když vám článek o zimních radovánkách přinášíme na konci prázdnin. Výbava pro děti na lyže totiž klade větší nároky na bezpečnost, a proto byste si měli nechat na výběr kvalitního zboží dostatek času. Není nic horšího, než shánět dětskou výbavu až na poslední chvíli.

Stejně jako my přemýšlí i medvídek Skibi ze stejnojmenného obchodu. Jezdí po světových veletrzích a výstavách sportovního lyžařského a cyklistického zboží, aby svým zákazníkům nabídl jen to nejlepší po stránce bezpečí, designu a kvality.

Kombinézy a bundy nejen na sport

Zvlášť malé děti milují běhání ve sněhu, stavění sněhuláků a bobování. Všechny tyto činnosti mají za následek promáčení až na kost. Samozřejmě ve chvíli, kdy svého juniora nevybavíte nepromokavou vrstvou z kvalitního materiálu. Právě proto jsou na dětské kombinézy a bundy kladeny extrémní nároky. Materiál musí být dostatečně nepromokavý, přitom ale vzdušný a hřejivý. Kombinézy jsou vhodnější pro menší děti nebo pro sportovní aktivity. Třeba při prvních krůčcích na lyžích nebo snowboardu je kombinéza přímo nepostradatelná. Větší děti už asi do kombinézy nedostanete, budou chtít chodit oblékané i ven podle vlastního vkusu. Pak byste měli sáhnout po bundě, která je dostatečně dlouhá, aby kryla záda i zadeček, a to i ve chvíli, kdy se dítě ohne. Sportovní zimní bundu oceníte i ve městě, kde sice nebývají přímo sněhové závěje, ale zase je fajn, když bunda nebo kabát dostatečně hřeje, aby dítko neprochladlo.

Na hory nezapomeňte helmu a lyžařské brýle

Nepostradatelnou dětskou výbavou na hory je helma. Pády jsou hlavně v začátcích četnější a riziko, že vašeho malého lyžaře na sjezdovce srazí jiný lyžař, je hodně vysoké. Helma už zachránila život spoustě sportovců, proto do její koupě investujte bez jakéhokoliv váhání.

Stejně nepostradatelné jsou i lyžařské brýle. Sami si určitě vzpomenete, jak ostrý dokáže být horský sníh na sjezdovce a jak nepříjemné je mhouřit oči při soustředění se na to, abyste pod kopec dojeli v pořádku. Lyžařské brýle jsou nepostradatelné pro dospělé sportovce v mlze, větru nebo sněžení, a totéž platí i pro děti. Kousek plastu kryjící oči totiž dokáže zlepšit viditelnost a dovolí lyžovat v jakémkoliv počasí. Nejkvalitnější modely jsou vybaveny i UV filtry, chrání tak oči i před slunečními paprsky.

Cena není všechno

Při nákupu čehokoliv se nabízí jednoduchá logika, že to nejdražší zboží je zákonitě také nejlepší. Nemusí tomu tak být vždy. Samozřejmě je lepší si sportovní zboží vybírat značkové, ale mnohem důležitější je, aby malému sportovci padlo jak ulité. Připravte se proto na to, že investice do nové sportovní výbavy vás bude čekat pravděpodobně jednou ročně, v nejlepším případě jednou za dva roky.