Také žijete bio?

Srp 24, 2012 | Jídlo, Životní styl

Trend farmářských trhů, farem a biopotravin zasáhl Českou republiku už před několika lety. Velký boom velmi rychle srazil také velký objev, že zdaleka ne všechny potraviny prodávané na farmářských trzích pocházejí z českých farem a jsou bio. Trh už se od té doby naštěstí pročistil, a tak není problém sehnat skutečné biopotraviny.

Co to vlastně biopotraviny jsou? Z laického pohledu je to všechno jídlo, které pochází z ekologických chovů nebo zdrojů a není nijak chemicky ošetřované. Biopotraviny jsou díky tomu vhodné i pro nejmenší děti přecházející z kojeneckého mléka na zeleninové a ovocné příkrmy. V podstatě bychom ale potraviny v biokvalitě měli jíst všichni. Jsou chutnější (nebo vám snad chutnají na pohled krásná rajčata prodávaná v klasických obchodech, která ale nikdy neviděla hlínu a mají polystyrénovou chuť?) a hlavně zdravější. Tělo, už tak zatěžované nepříznivými okolními vlivy, nezatěžujete ještě chemikáliemi obsaženými v běžných potravinách. Biopotraviny už dávno nejsou jen klíčky a ovesné vločky. Sortiment je velmi široký a také chutný. O takové pohankové sušenky se doma doslova poperete.

 

Bio i ve velkých řetězcích

K trendu bio se v poslední době začaly hlásit i velké obchodní řetězce. Reagují tak na poptávku ze strany zákazníků a zároveň si uvědomují, že žít nezdravě už se nikomu nechce. Řada obchodů tak přišla s vlastní řadou produktů označených bio, které jsou sice chutné, často ale bohužel zbytečně předražené.

 

Bio vhodné i pro dietáře

V segmentu biopotravin by měli nakupovat i všichni ti, kdo musejí držet jakoukoliv dietu. V sortimentu bioobchůdků totiž najdete i bezlepkové potraviny, přírodní doplňky stravy nebo eko drogerii a plenky.

 

Foto: Ekoworld.cz