Vyrážíte na dovolenou? Nezapomeňte se pojistit!

Srp 17, 2012 | Rodina, Zajímavosti

Máte před sebou poslední dny v práci a už v duchu přemýšlíte, co všechno si s sebou zabalíte na dovolenou? Oblečení, peníze, fotoaparát na zaznamenání příjemných okamžiků… Nic z toho vám v kufru nesmí chybět. Zapomenout byste ale neměli ani na cestovní pojištění, a to i ve chvíli, kdy se chystáte na dovolenou v Čechách.

I když stojí cestovní pojištění na dovolenou pár desítek nebo stovek korun, často na něj spousta turistů zapomíná. Přitom riziko, že se vám v zahraničí stane nějaký úraz, onemocníte nebo budete muset z jakéhokoliv důvodu vyhledat lékařskou pomoc, je docela vysoké. A je škoda si kazit dovolenou tím, že za zdravotní péči zaplatíte všechny peníze, které máte s sebou.

Pojištění do zahraničí

Stresovat se tím, že na pláži zakopnete a poraníte si nohu nebo se budete bát ochutnat místní speciality, aby vás náhodou nepostihly zažívací potíže, je v dnešní době zbytečné. Většina pojišťoven pochopila, že cestovní pojištění nemůže být drahé, a tak ho většinou pořídíte už od několika málo korun na den. Většinou pokryje léčebné výlohy, náklady na dopravu zpět do Čech v případě úmrtí nebo přivolání opatrovníka. K dispozici navíc máte nonstop asistenční službu, na které vám vyškolení pracovníci poradí, jak se v dané kritické situaci zachovat, někdy dokonce poradí, na jaké nejbližší zdravotnické zařízení byste se měli v dané destinaci obrátit. Většina pojišťoven navíc umožňuje sjednat cestovní pojištění online, nemusíte tak nikam chodit a pojistku si vyřídíte během několika málo minut z pohodlí domova.

Nepodceňujte cestovní pojištění v Čechách

I když se to v době, kdy si všichni platíme povinné zdravotní pojištění, může zdát zbytečné, vyplatí se zaplatit si cestovní pojištění i na tuzemskou dovolenou. Nejedná se o cestovní pojištění v pravém slova smyslu, ale pokrývá rizika, která souvisí třeba s krádeží na cestách, způsobenou škodu nebo třeba zrušení zájezdu nebo objednávky v hotelu z důvodu nemoci.

Při cestování kamkoliv nezapomínejte především na to, že zdraví je to nejcennější, co máte a pozorně se o sebe starejte. Sebelepší cestovní pojištění totiž nenahradí ztracené příjemné chvíle a dojmy ze skvěle prožité dovolené.