Dovolená v září, dobrý nápad anebo bláznovství?

Zář 18, 2012 | Rodina, Životní styl

Přestože oficiálně prázdniny skončily, doba letních dovolených ještě za námi není. Dovolená v září nemusí znamenat žádné bláznovství, základní podmínkou úspěchu je ale správná volba destinace. Česká republika to bohužel však není.

Jedná se tedy převážně o destinace u moře, slovenské termální lázně anebo exotické lokality. Dovolená v září je ideální pro ty, kdo nemají rádi přeplněné pláže a své volno si chtějí pořádně vychutnat. Velkou výhodou těchto pozdních dovolených je také nízká cena, která v tomto období klesá mnohdy až o dvě třetiny. Nízké ceny vás přitom čekají i přímo na místě. Ptáte se, která destinace je pro vás v závěru léta tou nejlepší? Máme pro vás hned několik tipů.

 

Chorvatsko a Černá Hora

Dovolená v Černé Hoře je příjemná do poloviny září, později se vám již nikdo za počasí nezaručí. Chorvatsko je na tom mnohem lépe, protože je jižněji. V některých oblastech Chorvatska bývá pěkně až do konce září. Doporučujeme vám však jet pokud možno co nejjižněji. Do poloviny září je dále dobře také v Itálii, Řecku, Španělsku anebo Turecku.

 

Ostrovy ve Středozemním moři

Většina španělských, italských i francouzských ostrovů nabízí příjemnou rekreaci téměř do poloviny října. Jde například o Mallorcu, Maltu anebo třeba ostrov Ischia.

 

Řecké ostrovy

Co se týče řeckých ostrovů, kromě Korfu, které leží celkem severně, si zde příjemné koupání a opalování užijete až do konce října (např. ostrovy Rhodos, Kos, Kypr, Santorini, Kréta anebo Zakynthos).  Na Korfu je dobře obvykle do konce září.  Pravda, v říjnu zde možná riskujete, že vám krátce sprchne.

 

Kanárské ostrovy

Na Kanárských ostrovech je teplo po celý rok. Ostatně ne nadarmo se říká, že ideální čas pro dovolenou na „Kanárech“ je právě podzim (říjen – listopad).

 

Exotika

Ideální zářijovou exotickou destinací jsou bezesporu Spojené arabské emiráty s krásnou a nezapomenutelnou Dubají. Velmi příjemně může být také v Egyptě, Tunisu nebo Maroku (a to až do prosince). Čechy velmi oblíbenou destinací je Thajsko, které svou turistickou sezónu právě začíná. V září můžete také jet do Mexika, Keni, Indie, Srí Lanky, Ománu, Azory, Honkongu, Maledivy, Singapuru, Salvadoru, Hondurasu, Peru, Venezuely, Brazílie anebo třeba na Kubu. Všechny tyto země svou turistickou sezónu teprve otvírají, a proto se můžete dostat do exotických krajin celkem levně.

 

Slovensko

Slovensko nás v září možná neláká počasím, ale termálními prameny a cenovou dostupností. Výběr termálních pramenů a dalších atraktivit je přitom rozsáhlý (Piešťany, Vyšné Ružbachy, Bešeňová, Podhájska, Senec, Vel’ký Meder, Tatralandia atd.).

 

Září ve jménu poznávacích zájezdů

Babí léto je ideálním obdobím pro absolvování nejrůznějších poznávacích zájezdů. Velmi oblíbené jsou poznávací zájezdy do evropských metropolí, zábavních parků anebo historických měst. Mezi nejnavštěvovanější města patří samozřejmě Paříž, která je právě na konci léta a počátku podzimu neodolatelná.

 

Foto: Pixmac.cz