Krásná i v kanceláři

Zář 4, 2012 | Krása, Životní styl

Kancelářská a byznys móda má svá pevná pravidla, některé firmy nám ženám dokonce nařizují dodržovat tzv. dress code. Zejména v konzervativnějších společnostech tak není povoleno přijít v topu nezakrývajícím ramena, sukni kratší než nad kolena a botách odhalujících prsty u nohou. Bez silonek nebo punčoch zde nepochodíte. Jenže kde nakupovat takové oblečení, které bude korespondovat s přísnými pravidly a zároveň bude hezké?

Asi nejjednodušší je v tuto chvíli sáhnout po kalhotovém nebo sukňovém kostýmku. Jenže ten se brzo okouká a vy najednou máte pocit, že nemáte co na sebe. Na kancelářskou módu musíte jít chytře. Kupujte si jednotlivé kousky oblečení tak, aby bylo možné je vzájemně kombinovat. Módní návrháři doporučují mít v šatníku dvě tři kvalitní saka v neutrálních barvách a siluetě ladícím střihu. Samozřejmostí je kvalitní materiál i zpracování. Zapomeňte proto rychle na vietnamskou tržnici a do saka investujte. Jen tak vám bude výborným sluhou a budete jej moci kombinovat s čímkoliv. U tohoto kousku oblečení nejsou důležité detaily a zdobení. Spíš preferujte jednodušší střih s absencí ozdob. Celkový ráz outfitu totiž doladíte doplňky, šperky a šálkami, takže budete vypadat každý den jinak.

Sukně nebo šaty?

My říkáme obojí. Sukně je sice praktičtější, protože je snáze kombinovatelná, šaty ale dodají vaší osobnosti sexappeal. U obojího ale vždy úzkostně dbejte na kvalitu použitých materiálů a jejich funkčnost. Zvlášť pokud v oblečení sedíte celý den za stolem nebo volantem, oceníte nemačkavost materiálu a jeho pohodlnost.

Doplňky dotvoří styl

A nemusí být drahé. Zajděte si do nejbližší prodejny s bižuterií nebo zapátrejte na internetu a vybavte se zásobou barevných náušnic, náhrdelníků, šátků a šálek. V poslední době letí spíš levnější bižuterie než dražší šperky z drahých kovů a pro vás to má tu výhodu, že můžete být každý den jiná za pár korun. Vždy ale myslete na to, aby doplňky celkový styl outfitu doplňovaly, ne jej přebíjely, a barevně s ním korespondovaly. Pokud vás trápí širší boky nebo silnější nohy, zvýrazněte pomocí šperků svůj dekolt, můžeme vám zaručit, že na rizikové partie se vám nikdo ani nepodívá.