Trendy účesů pro rok 2013

Zář 3, 2012 | Krása, Životní styl

Móda vládne světu. Je tomu tak od nepaměti a nejspíše tomu tak vždycky bude. Několikrát ročně se proto mění styl oblečení, šperků, doplňků, a také účesů. Chcete být in? Buďte tedy vždy o krok napřed. Se začátkem podzimu se k nám vrací móda inspirovaná érou Coco Chanel. Co to znamená?

V módě bude pánský styl, nosit se tedy budou kalhotové kostýmy, kalhoty, košile, kravaty a černá barva od hlavy až po paty. K tomuto stylu musíte samozřejmě zvolit i náležitý sestřih vlasů. Sotva jste si zvykly na culíky a copánky, je na čase proměnit se v kluka…

Nebojte se, nebude až tak zle. Ve skutečnosti si můžete vybrat z několika různých stylů, střihů a délek. Co se tedy bude nosit?

 

Krátké účesy

Krátké střihy budou obvykle vyvedeny v pánském stylu. Krátký sestřih se tak rozhodně neobejde bez výrazné patky. S patkou si pak dále můžete různě pohrávat a měnit tak neustále tvar účesu a celý svůj vzhled. Pokud pánský střih doopravdy není vaším šálkem kávy, jsou zde i žensky vypadající krátké sestřihy. Jejich kouzlo spočívá v rozpustilosti, hravosti a také v elegantním stylizování vrabčího hnízda. In budou i velmi krátká ostře vytyčená mikáda. K mikádu sotva pod uši náleží i hustá velmi krátká ofina s maximální délkou do poloviny čela. Jste milovnice gothic stylu?  Tak byste rozhodně měly zvolit podkovu sahající po bradu bez ofiny.

 

Středně dlouhé vlasy

Absolutně trendy v příštím roce budou středně dlouhé vlasy. Bohaté kadeře a přírodní styl nahradí podzimní a zimní přísný trend krátkých vlasů.  Tento styl by měl být plný přirozeně vypadajících kudrlin a vln. Středně dlouhé vlasy by měly nosit ty ženy, které milují nedbalou eleganci. Mikáda jsou in v různé délce. Velmi módní je takové, jež má velmi hustou ofinu a dosahuje brady, po celé délce je pak mikádo důkladně prostříháno. Ve finále má nakonec vojenský, ostrý vzhled, který zvýrazňuje lícní kosti.  V módě je také jistý přilbovitý sestřih a to jak v krátké podobě, tak i ve středně dlouhém sestřihu. Středně dlouhý střih se neobejde bez husté ofiny a bez poněkud rozčepýřeného účesu.

 

Dlouhé vlasy

Když už dlouhé vlasy, tak buď spletené anebo rozčepýřené. In jsou různé pletené účesy, copy i vyčesané vlasy. Tyto účesy vytvoříte jak z tupého tak i z vrstveného střihu. Příští rok se budou nosit nejen naprosto rovné vlasy, ale také vlasy plné kudrlin a vln. Do módy se také vrací i nízké culíky, které byly v módě v šedesátých letech minulého století.

 

Barva vlasů

Módní barvou vlasů je přirozeně vypadající hnědá barva. Ale pozor! Nejdůležitější je přirozenost. Barva vlasů by tedy v prvé řadě měla odpovídat vaší barvě očí a pleti.

 

Foto: Schwarzkopf