Vyskákejte si endorfiny

Zář 27, 2012 | Bydlení, Krása, Rodina

Odborníci doporučují pro zdravé tělo i mysl pravidelný pohyb alespoň třikrát týdně. Jenže, která z vás má čas zajít si třikrát týdně do posilovny, na hřiště nebo uběhne pár kilometrů? Času máme pořád méně, a to má samozřejmě negativní dopad nejen na váhu, ale i náladu. Zapracujte na jejím zlepšení!

Může to být velmi jednoduché a snadné. Stačí se přestat vymlouvat a pořídit si domů, tedy spíš na zahradu, trampolínu. Děti ji milují a vy na ní spálíte přebytečné kalorie a vyskáčete si úsměv na rtech. I když se to nezdá, skákání na trampolíně je oficiálním sportem, díky němuž spálíte zhruba 1500 kJ za hodinu. Vydáte tak stejně energie jako při běhu, ale nezatížíte klouby. Za všech okolností ale myslete na své bezpečí. Vhodnou volbou je jedině trampolína s ochrannou sítí, na niž se nemusíte bát vzít ani děti. Kromě sítě bývá vybavena také ochranným polštářem, který zamezuje možnému pádu mezi pružiny.

 

K čemu je trampolína dobrá?

Skákáním se skvěle pobavíte, takže vyplavíte hormony štěstí, které můžou za dobrou náladu. Posílíte taky všechny svaly v těle včetně těch, o nichž ani nevíte. Zlepšíte držení celého těla, dopomůžete si k plochému bříšku a zbavíte se celulitidy. To všechno jsou důvody, proč si trampolíny pořizuje stále větší počet fitness center.

 

Skákání pro děti

Děti trampolíny doslova milují. Zabaví se na nich a zároveň nenápadně posilují celé tělo, což je investice do budoucna k nezaplacení. Děti, které skáčou na trampolíně, většinou netrápí povolené zádové a břišní svalstvo, jsou celkově odolnější. Trampolína pro děti by měla mít potřebné certifikáty a řadu bezpečnostních prvků – od zmiňované sítě až po schůdky.

Zaujal vás tento u nás zatím neobvyklý sport? Podívejte se třeba na nabídku obchodu www.lirashop.cz. Najdete v něm spoustu zajímavých produktů za zajímavé ceny a řadu užitečných tipů.