Bojujete se svým tělem?

Říj 25, 2012 | Krása

Taky máte pocit, že český národ pěkně kyne? Podle posledních výzkumů to není jen váš pocit, ale holý fakt. Přibývá sedavých zaměstnání, ubývá přirozeného pohybu a jídlo je nám všem dostupnější. Výsledkem je, že jsme všichni v průměru o několik kilogramů těžší, než bychom měli být. Co s tím?

Jak jednoduché by bylo říct oblíbené „míň jíst a víc se hýbat“. Na každého z nás totiž funguje něco úplně jiného, a zatímco těm šťastnějším stačí omezit jídlo večer, naprostá většina lidí musí radikálně upravit svůj jídelníček a ideálně zařadit i pohyb. Svět už obletěl nespočet zaručených diet, které údajně fungují, ale pozor na ně. Rozhodně nechoďte cestou vyzkoušet všechny z nich, zbytečně přetížíte organismus a rozházíte si metabolismus. Výsledkem bude, že na vaše přebytečná kila nezabere nic, i kdybyste navštívili odborníka z dietologické poradny. Naše rada zní: projděte internet, vyzpovídejte kamarádky (nebo kamarády) a vyberte si jednu jedinou dietu, u které budete mít pocit, že za vyzkoušení stojí a že na vás bude fungovat.

Hubněte podle krevní skupiny

Říká vám něco dieta podle krevních skupin? Nás vysloveně uchvátila. Jedná se vlastně o kompletní změnu stravovacích návyků. Doktor Peter D´Adamo totiž zjistil, že každé krevní skupině vyhovuje jiný druh jídla. Pozitivním důsledkem diety podle krevních skupin je i to, že musíte nad jídlem víc přemýšlet a ve finále sníte mnohem menší množství potravy, než byste zdlábli bezmyšlenkovitě u televize.

Co byste měli jíst, pokud jste nositeli konkrétní krevní skupiny? „Nulky“ by si měli dopřávat bílé maso, ryby, fazole, nekyselé ovoce, zeleninu, vyhnout by se naopak měli všem obilninám, bramborám a mléčným výrobkům. Pro krevní skupinu typu A jsou naopak vhodné obilniny, rýže, luštěniny a rostlinná strava. Naprosto nevhodné jsou mléčné výrobky, tuky a maso. Skupina typu B by si měla dopřávat mléko a mléčné výrobky, bílé maso, zvěřinu, rýži a zeleninu. Nedoporučují se obilniny, čočka, mořské plody a určité druhy masa.

Tip pro odpůrce diet

Máte pocit, že zrovna vy rozhodně nejste typ, který by si jakkoliv dokázal upravit stravu? Právě ve váš prospěch pracují vědci, kteří přicházejí se stále novými doplňky na hubnutí založenými často na přírodní bázi, a přesto fungujícími. Nebo využijte naopak um současné medicíny, která před nedávnem představila neinvazivní liposukci fungující na bázi ultrazvuku a přinášející výsledky už po prvním sezení (nebo spíš ležení).