Jak posílit tělo před zimou

Říj 29, 2012 | Krása, Rodina, Životní styl

Teplým dnům již odzvonilo, před námi jsou dlouhé noci a pošmourné dny, které budou ponořeny do mlhy, deště a nízkých teplot. Je na čase ze skříně vytáhnout teplejší oblečení i obuv. Bohužel spolu s nimi často vytahujeme i kapesníky. Rádi byste věděli, jak se na poslední chvíli posílit na zimu?

 

 

 

  1. Pokud máte možnost utéct do teplých krajů a nachytat ještě alespoň pár paprsků sluníčka, udělejte to. Právě sluníčko má velmi pozitivní vliv nejen na duši, psychiku, ale také i na imunitu. Jistou náhražkou může být i solárium.
  2. Právě na podzim a v zimě workoholici zjišťují, k čemu je dobrá letní dovolená. Bohužel obvykle bývá pozdě. Propásli jste svou letní dovolenou i vy? Dopřejte si odpočinek a relaxaci alespoň nyní. Užijte si domácí koupel se solí, nějaký pobyt na horách anebo wellness.
  3. Jezte zdravě. Já vím, je to obehraná fráze, leč pravdivá. Cukry zbytečně zatěžují organismus a přetěžují trávicí systém. Velké množství cukrů podporuje kvašení a tvorbu plísní. Tuky pro změnu zatěžují lymfatický systém. Pozitivně na organismus naopak působí zvýšená konzumace cibule, česneku, zelí, brokolice, květáku, citrusových plodů, ryb, bílého masa (kuřecí a slepičí vývary), jednou za 14 dní pak i červeného masa.
  4. Dostatečný přísun vitamínů, a to hlavně vitamínu C, D a A, vaše tělo na zimu důkladně obrní. Tyto vitamíny do sebe můžete dostat buď prostřednictvím různých pilulek anebo prostřednictvím jídla.  Vždy je však lepší přirozená cesta.
  5. Sauna a kryoterapie je zdravá nejen proto, že posiluje imunitu, díky opakovaného pobytu v sauně se nebudete cítit unaveně, bude vám to lépe myslet a váš nervový systém posílí.
  6. Lymfatická masáž je základním kamenem staré čínské medicíny. Tato masáž je však uznávaná i moderní medicínou. Mnoho výzkumů a studií potvrdilo pozitivní vliv lymfatické masáže nejen na pleť, hubnutí, ale hlavně také na imunitní systém. Čištění lymfatického systému přitom můžete provést hned několika způsoby (ručně anebo přístrojově).
  7. Svou imunitu posílíte aktivním pohybem. Začněte chodit více pěšky. Na sportování nezanevřete ani v tomto sychravém počasí. Díky cvičení zimu přečkáte svěží, méně unavení a zdraví.
  8. Vaši imunitu vám může posílit Echinacea, Propolis anebo Vincentka.
  9. Pro silné tělo je důležitý kvalitní spánek. Takový spánek pak vede k dokonalé relaxaci a regeneraci.

 

Foto: Pixmac.cz