Vánoční dárky s předstihem

Říj 1, 2012 | Krása, Peníze

Chcete si letošní Vánoce užít v klidu a pohodě? Pak udělejte maximum věcí s předstihem. Jistě, uklidit, nazdobit stromek a osmažit kapra nemá v říjnu cenu, ale dárky můžete mít nakoupené už teď. Každému koupíte to, co si opravdu přeje a vyhnete se zběsilému pobíhání po obchodech 23. prosince.

Jen málokoho nadchnou předvánoční tlačenice v obchodech a pocit, že musí něco koupit. Cokoliv, jen aby to vypadalo jako promyšlený dárek. Možná to je důvod, proč se spousta zákazníků v předvánočním čase přesouvá z kamenných prodejen na internet. Najdete tu spoustu zajímavých tipů, inspirace a zboží za mnohem nižší ceny než v obchodních domech. I výběr bývá v jednotlivých e-shopech často větší než v kamenném obchodě.

Jaké dárky na internetu kupujeme nejčastěji? Je to jakákoliv elektronika, kosmetické přípravky a samozřejmě šperky. Stříbrné šperky nebo šperky z chirurgické oceli vás finančně nezruinují, ale dokážou udělat obrovskou radost. Málokterá žena dokáže odolat drahému kovu, a tak hrají prim stříbrné řetízky, náušnice nebo náramky. Darované šperky mají jednu obrovskou výhodu – i když se sejde víc dárků podobného druhu, je téměř nulová pravděpodobnost, že by se dárci trefili do úplně stejných kousků.

Stříbrné šperky se hodí i pro malé slečny. Díky menší finanční náročnosti rodiče tolik „nebolí“, když se s řetízkem nebo náušnicemi cokoliv stane nebo se někde ztratí.

Šperk se samozřejmě hodí i jako dárek pro muže, jen je třeba pečlivěji vybírat. Pánům víc sluší šperky z chirurgické oceli, které jsou levnější než stříbrné a přitom téměř nezničitelné. Vhodným pánským dárkem jsou náramky, masivnější řetízky nebo prsteny, ale pozor – všeho s mírou. Zatímco ženám sluší vrstvení i u šperků, muži by měli být decentnější.